Kilkadziesiąt osób wzięło udział w uroczystości symbolicznego otwarcia ulicy Tarasa Szewczenki. Nie zabrakło ukraińskich dyplomatów, legnickich radnych, duchownych i przedstawicieli władz miasta.

- Środowisko legnickich Ukraińców jest wdzięczne wam za wysoki poziom moralności – zwrócił się do tych ostatnich Bohdan Pecuszok (na zdjęciu) ze Związku Ukraińców w Polsce.
- To ogólnopolskie polsko – ukraińskie wydarzenie. Symboliczny dowód na to, że Legnica jest miastem stojącym tolerancją i otwartością na inne kultury – dodał Pecuszok.


Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
Do tej szkoły chodzi trochę imigrantów z Małorosji. Ciekawa narodowość sprawczyń...
Jancio
18:44, 2026-06-22
Bił, dusił i groził matce. Trafił do aresztu
Takie peugeoty 207 to pod celą za kobietę potem dla gitów robią
StaraErka
18:25, 2026-06-22
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
To uczestniczki tęczowych marszów. Co roku stoją qewki z cze cze czerwonymi pu pu puszkami pod kościołami i że że żebrają na ormowca ooo oooo ofsika, POmiocie!
Do zzz
18:18, 2026-06-22
Bił, dusił i groził matce. Trafił do aresztu
Też lubisz w pupę i lejesz matkę, ci0to?
Do prawak/lewak
18:12, 2026-06-22