Setki wiernych zgromadziły się dziś na wieczornej mszy świętej w legnickiej katedrze odprawianej intencji tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem Polaków. W katastrofie lotniczej zginęła m.in. para prezydencka.
Biskup Tadeusz Rybak odprawił mszę w intencji tragicznie zmarłych członków polskiej delegacji. Cały kościół zapełnił się ludźmi, którzy chcieli pomodlić się za elitę polskiego kościoła, polityki oraz wojska. Kazanie wygłosił biskup Marek Mendyk, który odniósł się do wielkiego dramatu Polaków, ale także przypomniał, że dokładnie pięć lat temu odszedł od nas Papież Polak - Jan Paweł II. Po mszy wierni złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.[FOTORELACJA]2139[/FOTORELACJA]


Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
Do tej szkoły chodzi trochę imigrantów z Małorosji. Ciekawa narodowość sprawczyń...
Jancio
18:44, 2026-06-22
Bił, dusił i groził matce. Trafił do aresztu
Takie peugeoty 207 to pod celą za kobietę potem dla gitów robią
StaraErka
18:25, 2026-06-22
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
To uczestniczki tęczowych marszów. Co roku stoją qewki z cze cze czerwonymi pu pu puszkami pod kościołami i że że żebrają na ormowca ooo oooo ofsika, POmiocie!
Do zzz
18:18, 2026-06-22
Bił, dusił i groził matce. Trafił do aresztu
Też lubisz w pupę i lejesz matkę, ci0to?
Do prawak/lewak
18:12, 2026-06-22