Kierowca wjechał w grupę pieszych, poszkodowane zostały cztery osoby. Na szczęście to nie prawdziwy wypadek, tylko scenariusz jednego z zadań regionalnych mistrzostw w ratownictwie medycznym, które trwają w Legnicy.

- Sędziowie sprawdzają, czy ratownicy działają zgodnie z odpowiednimi standardami. Zadanie nie jest proste, bo zespoły są trzyosobowe, poszkodowanych jest czterech, każdy w różnym stopniu. Ratownicy muszą ocenić, komu trzeba udzielić pomocy w pierwszej kolejności - powiedział lca.pl Jacek Dyrus, sędzia główny.
- Każdy kierowca ma obowiązek udzielić pomocy poszkodowanemu w wypadku. Najważniejsze to nie bać się pomóc. Jeżeli osoba jest przytomna, należy przede wszystkim zapewnić jej bezpieczeństwo by na przykład nie została po raz kolejny potrącona. Jeżeli nastąpiło zatrzymanie krążenia, należy rozpocząć masaż serca. Nie udzielając pomocy, często odbieramy szanse na przeżycie - powiedział nam Dyrus.
W zmaganiach biorą udział ratownicy medyczni z terenu byłego województwa legnickiego. Poszczególne konkurencje rozgrywane są w Parku Miejskim, Zespole Szkół Medycznych, siedzibie legnickiego Pogotowia Ratunkowego oraz na deptaku w centrum miasta (ul. Złotoryjska). Wyniki zawodów zostaną ogłoszone w piątek.
[FOTORELACJA]2575[/FOTORELACJA]

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
A mi cisza dzwoni w uszach… Dlaczego? Bo mieszkając przy jednej z głównych ulic, kilka lat temu postanowiłem powalczyć z… hałasem. Jak? (1) Wspólnota mieszkaniowa ociepliła budynek styropianem o grubości 15 cm. A nie styropianem typu STANDARD o grubości zaledwie 10 cm. Te 5 cm zrobiło kolosalną różnicę. (2) Wnętrze mieszkania zostało… ocieplone styropianem o grubości 0,7 cm. (3) Okna zostały wymienione z 2-szybowych na 3-szybowe. (4) Drzwi wejściowe do mieszkania zostały wymienione na drzwi o zwiększonej odporności akustycznej. Dzięki tym kilku zabiegom HAŁAS nie dociera do wnętrza mieszkania. JEST CICHO. Ba! Dzięki ociepleniu budynku od zewnątrz oraz od wewnątrz, w mieszkaniu panuje względnie stała temperatura, tj. od 19 stopni do 25 stopni. Innymi słowy, mam oprócz ciszy także mini klimatyzację. I to za darmo... A co do artykułu, to warto wiedzieć, że DOPUSZCZALNY hałas dla zabudowy jednorodzinnej wynosi: w dzień 61 decybeli, a w nocy 56 decybeli. A zatem przekroczenie NORMY o 1 czy 2 decybele to pikuś… Poza tym, poza Karlińskiego, pomiary wykazały przekroczenie NORMY hałasu także na ulicach Gumińskiego oraz Okrężnej. A zatem ten, kto chce się w tym rejonie budować, robi to na własną odpowiedzialność. 🤠🤠🤠
Cisza dzwoni
13:19, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Gdzie są ci wszyscy "mondrale" z konfederacji itp, którzy kwestionują ocieplenie klimatu?
.....
13:08, 2026-06-26
Świadectwa odebrane, wakacje rozpoczęte
Dlaczego portal pokazuje dane wrażliwe uczniów(foty dyplomów)
Taki jakis
13:02, 2026-06-26
Jest przetarg na remont ulicy Górniczej w Legnicy
Przydałoby się zrobić Spokojną...
dentysta
13:01, 2026-06-26