Edukacja - Z życia legnickich szkół i uczelni\ | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

W Legnicy rozpoczęły się wakacje. Uczniowie mają odpoczywać, ale też pamiętać o bezpieczeństwie

Lilla Sadowska Lilla Sadowska 11:29, 26.06.2026 Aktualizacja: 13:06, 26.06.2026
1 Ostatni dzwonek W Legnicy wakacje rozpoczęło ponad 13 tysięcy uczniów Koniec roku szkolnego (LS)

Uczniowie zakończyli naukę i odebrali świadectwa

Zakończenie roku szkolnego to dla uczniów początek ponad dwóch miesięcy przerwy od lekcji, sprawdzianów i codziennych obowiązków. W Legnicy wakacje rozpoczęło łącznie 13 454 dzieci i młodzieży.

Największą grupę stanowią uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jest ich 11 943. Dla części z nich był to ostatni dzień w dotychczasowej szkole, a dla innych początek wyczekiwanego letniego odpoczynku.

Wakacje mają być czasem odpoczynku, ale nie zwalniają z ostrożności

Uczniowie wrócą do szkół 1 września. Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało, że właśnie wtedy rozpoczną się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2026/2027.

Przed dziećmi i młodzieżą czas wyjazdów, kolonii, obozów, spotkań ze znajomymi i zabaw na świeżym powietrzu. To także okres, w którym szczególnie ważna jest rozwaga nad wodą, na drogach, podczas upałów i w czasie podróży. Dorośli przypominają, aby wakacje były nie tylko udane, ale przede wszystkim bezpieczne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Taki jakisTaki jakis

2 0

Dlaczego portal pokazuje dane wrażliwe uczniów(foty dyplomów)

13:02, 26.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

A mi cisza dzwoni w uszach… Dlaczego? Bo mieszkając przy jednej z głównych ulic, kilka lat temu postanowiłem powalczyć z… hałasem. Jak? (1) Wspólnota mieszkaniowa ociepliła budynek styropianem o grubości 15 cm. A nie styropianem typu STANDARD o grubości zaledwie 10 cm. Te 5 cm zrobiło kolosalną różnicę. (2) Wnętrze mieszkania zostało… ocieplone styropianem o grubości 0,7 cm. (3) Okna zostały wymienione z 2-szybowych na 3-szybowe. (4) Drzwi wejściowe do mieszkania zostały wymienione na drzwi o zwiększonej odporności akustycznej. Dzięki tym kilku zabiegom HAŁAS nie dociera do wnętrza mieszkania. JEST CICHO. Ba! Dzięki ociepleniu budynku od zewnątrz oraz od wewnątrz, w mieszkaniu panuje względnie stała temperatura, tj. od 19 stopni do 25 stopni. Innymi słowy, mam oprócz ciszy także mini klimatyzację. I to za darmo... A co do artykułu, to warto wiedzieć, że DOPUSZCZALNY hałas dla zabudowy jednorodzinnej wynosi: w dzień 61 decybeli, a w nocy 56 decybeli. A zatem przekroczenie NORMY o 1 czy 2 decybele to pikuś… Poza tym, poza Karlińskiego, pomiary wykazały przekroczenie NORMY hałasu także na ulicach Gumińskiego oraz Okrężnej. A zatem ten, kto chce się w tym rejonie budować, robi to na własną odpowiedzialność. 🤠🤠🤠

Cisza dzwoni

13:19, 2026-06-26

Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy

Gdzie są ci wszyscy "mondrale" z konfederacji itp, którzy kwestionują ocieplenie klimatu?

.....

13:08, 2026-06-26

Świadectwa odebrane, wakacje rozpoczęte

Dlaczego portal pokazuje dane wrażliwe uczniów(foty dyplomów)

Taki jakis

13:02, 2026-06-26

Jest przetarg na remont ulicy Górniczej w Legnicy

Przydałoby się zrobić Spokojną...

dentysta

13:01, 2026-06-26

0%