Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała najnowszy Ranking Szkół Wyższych 2026. W osobnym zestawieniu uczelni zawodowych znalazło się Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy, które w tegorocznej edycji zajęło 29. miejsce ex aequo z Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej i Akademią Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
To jeden z najważniejszych ogólnopolskich rankingów szkół wyższych, w którym porównywane są uczelnie akademickie, niepubliczne i zawodowe. Dla Legnicy najważniejsze jest zestawienie uczelni zawodowych, bo to właśnie w nim oceniono Collegium Witelona.
Najnowsze zestawienie Perspektyw pokazuje, że Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy nadal mieści się w pierwszej trzydziestce uczelni zawodowych w Polsce, ale jest wyraźnie niżej niż w najlepszych dla siebie edycjach rankingu. W 2022 roku legnicka uczelnia zajmowała 7. miejsce, w 2023 roku była 5., a w 2024 roku znalazła się na 8. pozycji.
Słabszy wynik przyniosły 2 ostatnie edycje. W 2025 roku Collegium Witelona zajęło 25. miejsce i zdobyło 86,0 punktu, a w rankingu za 2026 rok znalazło się na 29. miejscu. To oznacza, że uczelnia pozostaje wysoko w ogólnopolskim zestawieniu, ale nie jest już tak blisko czołówki jak w latach 2022–2024.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Jestem analfabetomi nawet jednego zdania nie napisze bez błendu. Tak jak nie zaspiewam kolendy bom tłuk bez szkoły. Ale warzne ze tusk przywrucił mojemu papie ubekowi emeryturke
.....
20:27, 2026-06-23
Dlaczego Dzieci potrzebują swobody?
Zabawa żywnością to zły pomysł szczególnie że te zajęcia są płatne a ceny są dość wygórowane.
nie nie
20:19, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Po co wysyłać tyle pism pocztą ? Czy nie można zrobić tego inaczej ??? Maja tam niepotrzebne miliony na taką wysyłkę ? Jakiś czas temu robotnicy ZUS strajkowali... bo maja małe pensje.
dziwne
20:18, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Nie tylko na Młynarskiej odcięli gaz na Jaworzyńskiej również,od 11 czerwca jesteśmy bez ciepłej wody i gotowania, nie uzgodnili ze wspólnotą, swoją część poza budynkiem zrobili ,zakręcili i mają gdzieś, wspólnota w ciągu jednej doby przeprowadziła szczelność, oni myślą że tylko oni pracują. Oczywiście gaz to poważna sprawa ale organizacyjnie można to lepiej ogarnąć. Małe dzieci,ludzie po zabiegach , WSTYD dla gazowni.
Wkurzeni
19:55, 2026-06-23