Prace rozbiórkowe budynku przy Najświętszej Marii Panny idą pełną parą. Niebawem zniknie on z krajobrazu ścisłego centrum Legnicy.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego będzie musiał on "pełnić funkcje zarówno mieszkaniowe, jak i usługowe, a charakter obiektu musi spełniać wymagania ochrony zabytkowego układu staromiejskiej urbanistyki".
Przypomnijmy. Gmach przy ul. NMP wybudowany został w latach 70. ub. wieku. W czasach PRL siedzibę w nim miał Komitet Wojewódzki Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Potem wprowadził się do niego urząd skarbowy.[FOTORELACJA]12890[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
My UBywatele Ukropolin nadajemy uzupatorowi Żeleńskiemu obywatelski Order Świni Białej! Bandera waskries! Galizien SS!
Mykoła
15:24, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
"My, obywatele RP, nadajemy Obywatelski Order Przyszłości prezydentowi Wołodymirowi Zełeńskiemu oraz narodowi ukraińskiemu" - takimi słowami rozpoczyna się akt nadania prezydentowi Ukrainy Obywatelskiego Orderu Przyszłości. To akt oporu wobec decyzji prezydenta Nawrockiego o odebraniu Zełeńskiemu OOB. Chwała Obywatelom RP!
zzz
14:57, 2026-06-23
Rowerowy łącznik coraz bliżej
Może i zrobią ścieżkę, ale przy okazji wytną drzewa - patrz róg z ulicą Fabryczną.
Twój nick
14:50, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Przez wieki stosunki między Polakami z Ukraińcami na etnicznych ziemiach ukraińskich (skąd tam się wzięli Polacy?) przypominały stosunki między panem Polakiem a niewolnikiem Ukraińcem. Były tak okrutne, jak na amerykańskich plantacjach bawełny, na francuskiej Martynice czy gdzieś w Afryce. Polacy mają wiele za uszami. Szczucie dzisiaj na Ukraińców przez prawicowych i lewicowych oszołomów, to akt wrogi wobec państwa z najsilniejszą europejską armią, które ma prawo samo wybierać sobie bohaterów. To akt wrogi wobec Polski i działanie na korzyść Rosji.
Zyn
14:50, 2026-06-23