Pełen atrakcji i niespodzianek Dzień Dziecka dla podopiecznych kilku placówek i uczniów trzech szkół, zorganizowali działacze Lions Club Legnica Silesia. Pełna radości impreza odbyła się na terenie hotelu Milenium.


Na pikniku była zabawa ale była i nauka. Uczestnicy mieli do pokonania kilka stacji, na których uczyli się między innymi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, obchodzenia się z i współpracy czworonogami. Zajrzeli też do wnętrza zawsze interesującego głównie chłopców, wozu strażackiego. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Stowarzyszenia Kryza, które prezentowało sprzęt wojskowy i policyjny. Lionsi zapewnili też wszystkim posiłki, słodycze i napoje.
Podczas imprezy nastąpiło rozwiązanie konkursu plastycznego. Najlepsi otrzymali cenne nagrody. Zwycięskie prace zakwalifikowały się do kolejnego eta[u konkursu.
- To ogólnoświatowy konkurs na „Plakat pokoju”. Wśród plakatów my, jako klub przyznaliśmy swoje nagrody, podczas pikniku dzieci wybrały najlepsze w ich ocenie prace – wyjaśnia Zbigniew Baran.
- Wszystkie pojadą na konkurs ogólnopolski i mają duże szanse na sukcesy. W ubiegłym roku polską edycję konkursu wygrała praca uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 4. W tym roku podwójną laureatką konkursu została Joanna Maciak ze Szkoły Podstawowej nr 20.
Stowarzyszenie Lions Club Legnica Silesia liczy dziś 24 członków, którzy zajmują się działalnością charytatywną. Wspierają także finansowo swoich podopiecznych. Podczas pikniku kilkoro z nich otrzymało stypendia finansowe.
- Wspieramy w sumie jedenastu stypendystów z pięciu ośrodków, które mamy pod opieką. Dostają od nas całoroczne stypendia, ale to nie jedyna nasza pomoc. Dom Dziecka w Golance Dolnej wspomogliśmy w remoncie i zakupach materiałów budowlanych – dodaje prezydent legnickich Lionsów.
Dodajmy, że gościny Lionsom i ich młodym podopiecznym udzielił hotel Milenium.[FOTORELACJA]12910[/FOTORELACJA]

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wjazdowa idzie do remontu
Zabierają się za odcinek który nie wymaga jakichkolwiek prac no ale jest w centrum chyba dla tego. A nik nie popatrzy na ul Głogowska konkretnie skrzyżowanie gdzie niedługo trzeba będzie jeździć quadami bo inaczej nie da rady. Ulica która przejęła cały ciężar objazdówprzy każdym remoncie ul Leszczyńskiej najpierw most potem resztę nie wspomnę oczywiście o całej infrastrukturze skrzyżowania przy Ocenie Aldi i Gazowni. A dalej co ze Słubicka gdzie po każdorazowych deszczach stoją jeziora na drodze z kostki przy krawężnikach i dalej archaiczna ostatnia taka wiata przystankowa w legnicy przy tejże ulicy. Czy Pólnocna część miasta ma być zachowana w stylu skansen ?
JFK
08:01, 2026-06-23
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
takie brednie, bajki , ha,ha
julka
00:38, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23
Kamil Drygas zostaje w Miedzi! Nowa rola
Bardzo mądry i rozsądny krok
wert
21:36, 2026-06-22