Ulicami Legnicy przeszedł "Marsz ku zdrowiu". Członkinie Stowarzyszenia Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi "Europa Donna" w ten sposób chcą uświadamiać i przypominać kobietom, jak ważne są badania profilaktyczne.


Marsz ku zdrowiu organizowany jest po to, by przypominać, jak ważne są badania profilaktyczne i zdrowy styl życia, ale i po to, by pokazać, że rak piersi to nie wyrok.
- Jestem tego najlepszym przykładem, że raka da się pokonać. Trzeba trochę samozaparcia, zmiany stylu życia. Ważną rzeczą jest też dieta i duża chęć do życia. Ja jestem po zabiegu już prawie 30 lat. Lekarze mnie pytali, dokąd ja się spieszę, odpowiadałam, że do życia, bo mam dzieci, które muszę wychować i się udało. Przeżyłam chemię i od razu włączyłam się w ruch. Najpierw był Ruch Amazonek, do Ruchu „Europa Donna” przystąpiłam w 1994 roku. Cały czas musimy uświadamiać kobiety, jak ważne są badania profilaktyczne – mówi Ewa Klaja.
Podczas marszu organizatorzy rozdawali ulotki informujące o profilaktyce raka piersi, zachęcali mieszkańców do zdrowego stylu życia i do wykonywania mammografii jako najskuteczniejszej metody profilaktyki raka piersi.[FOTORELACJA]17777[/FOTORELACJA]
::video{"type":"single","item":"11453"}
Anonimowy Gość04:00, 08.10.2021
i jak zawsze w pierwszym szeregu kroczą politykierzy. bez nich NIC!
Anonimowy Gość05:00, 08.10.2021
Brawo. Należy mówić co jest zagrożeniem a tym samym co wycofać z życia niebezpieczne substancje lub dymiące huty by żyło się zdrowo.
Anonimowy Gość10:00, 08.10.2021
[quote="Gość"]i jak zawsze w pierwszym szeregu kroczą politykierzy. bez nich NIC![/quote]
Tak właśnie, oni obowiązkowo na przodzie, jakby kiedykolwiek dołożyli cegiełkę do działania tych kobiet!
Anonimowy Gość08:00, 09.10.2021
Zdrowie polega między innymi na obcowaniu płciowym z męzczyznami (mężami).
Tylko jest jeden problem, wiele kobiet ma z tym problem, bo nawpie.talają się gu.wien z kerfura lub co gorsze z biedronki i są bule brzucha, bóle miesiączkowe nie do wytrzymania, zatwardzenia, biegunki.
Także wziąć się za siebie i zacznijcie myśleć chodzące ideały i gadające studnie mundrości a z niedogodnościami które was dotykają nie potraficie sobie poradzić.
Szalom! # w poprzek
Anonimowy Gość10:00, 09.10.2021
Polecam następujące książki : Zdrowy dom. Jak w prosty sposób stworzyć bezpieczną przestrzeń, która pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie oraz Zagłodzić raka. Metaboliczne podejście do walki z chorobą nowotworową .
Anonimowy Gość11:00, 09.10.2021
A jak tam program Arłukowicza dot. onkologii!? Przecież podobno wszystko było prawie gotowe, Tusk nakazał zająć się tą sprawą i sam miał ministra dopilnować!
I jak poszło? XD
Anonimowy Gość11:00, 09.10.2021
[quote="Menopauza"]Zdrowie polega między innymi na obcowaniu płciowym z męzczyznami (mężami).
Tylko jest jeden problem, wiele kobiet ma z tym problem, bo nawpie.talają się gu.wien z kerfura lub co gorsze z biedronki i są bule brzucha, bóle miesiączkowe nie do wytrzymania, zatwardzenia, biegunki.
Także wziąć się za siebie i zacznijcie myśleć chodzące ideały i gadające studnie mundrości a z niedogodnościami które was dotykają nie potraficie sobie poradzić.
Szalom! # w poprzek[/quote]
Napisane pewnie pod wpływem emocji ale faktycznie osoby samotne które nie mają partnera chorują kilkaset razy częściej. Covid nie pomaga a sprawy RODOpodobne izolują ludzi.
Anonimowy Gość11:00, 09.10.2021
Krzakowskiego nie było?
Do tego się nie przykleił?
Anonimowy Gość03:00, 09.10.2021
Jutro w rynku o 18 ważniejszy marsz
Anonimowy Gość03:00, 09.10.2021
[quote="Gość"]Jutro w rynku o 18 ważniejszy marsz[/quote]
jaki
czy jest zgodna wszystkich urzędników by marsz był legalny ?
Anonimowy Gość09:00, 09.10.2021
[quote="Gość"]Jutro w rynku o 18 ważniejszy marsz[/quote]
Musisz tam być
Anonimowy Gość04:00, 10.10.2021
[quote="Gość"][quote="Gość"]Jutro w rynku o 18 ważniejszy marsz[/quote]
Musisz tam być[/quote]
Nagrodą będzie obcinanie napletków dla najaktywniejszych.
Anonimowy Gość04:00, 10.10.2021
Super akcja, polityczne istoty miały okazję się zareklamować, przypomnieć swoje buźki.
Anonimowy Gość07:00, 10.10.2021
Polska wychodzi z Unii Europejskiej.
Anonimowy Gość08:00, 10.10.2021
[quote="Gość"]Polska wychodzi z Unii Europejskiej.[/quote]
No i bardzo dobrze. J...ć euroburdell!!!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tak oszukują na truskawkach. Uważaj przy zakupie
Największym oszustem w sprzedaży truskawek na Dolnym Śląsku jest pewien ukra. A sprzedawcy to druga swołocz. Oszukują na wagach.
Stravberry24h
23:43, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
kiedyś były popularne takie z ruchomym waflem śnieżka czy coś
Żanetta
23:12, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Nie płaciłem składek ZUS ale biorę wysoką emeryturę. Doimy durne polskie owieczki i barany. Amen.
Xsionc
21:29, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Jestem analfabetomi nawet jednego zdania nie napisze bez błendu. Tak jak nie zaspiewam kolendy bom tłuk bez szkoły. Ale warzne ze tusk przywrucił mojemu papie ubekowi emeryturke
.....
20:27, 2026-06-23