Doktor Igal Mor kierujący oddziałem urologicznym w legnickim szpitalu poinformował we wtorek część legnickich dziennikarzy, że placówka od lutego nie płaci spółce Jumo za usługi, w związku z czym spółka wypowiedziała umowę na świadczenie usług urologicznych. Szpital w przesłanym oświadczeniu wskazuje, że „ rzeczywistym powodem złożenia oświadczenia ( o zerwaniu umowy), w ocenie szpitala jest wszczęcie wobec spółki o par. 9 umowy oraz fakt zakończenia kontroli przez ZUS i NFZ, które wykazały szereg nieprawidłowości i oznaczają konieczność zapłacenia wysokich odszkodowań na rzecz szpitala”.



Oddział urologiczny pod kierunkiem doktora Igala Mora, jednego z najlepszych urologów w kraju, działał w legnickim szpitalu od 2016 roku. Zespół stanowili specjaliści związani z prywatnym Szpitalem Mazovia z Warszawy. Umowa na realizowanie usług przez spółkę Jumo podpisana została na 10 lat. Zakończy się 3 lata wcześniej.
- Nadrzędną kwestią zarówno dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, ale również dla samorządu województwa, który nadzoruje szpital wojewódzki jest bezpieczeństwo pacjentów i zapewnienie ciągłości ich leczenia. Dyrekcja szpitala podejmuje działania, aby jak najszybciej wznowić i kontynuować funkcjonowanie urologii w szpitalu w Legnicy. Działania podejmuje również Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego koordynujący pracę szpitali wojewódzkich - komentuje Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.O sytuacji urologii w legnickim szpitalu będziemy informować.


Anonimowy Gość12:00, 26.04.2023
Przecież w kur vizji o 19 30 trąbią że żyjemy w najlepszym kraju na świecie gdzie rządzi najlepszy rząd i prezydent a kler jest idealny i święty
Anonimowy Gość12:00, 26.04.2023
Zamknięto już laryngologię, teraz urologię, który oddział będzie zamknięty w najbliższym czasie ?
Anonimowy Gość12:00, 26.04.2023
Eee tam lepiej posłuchajcie glapinskiego który głosi że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej
Anonimowy Gość12:00, 26.04.2023
Robią desant do liczenia głosów dla donalda.
Anonimowy Gość12:00, 26.04.2023
A 170 milionów złotych poszło jako zaliczka na respiratory dla kolegi Szumowskiego i Cieszyńskiego. Teraz nie ma ani pieniędzy ani respiratorów.
Anonimowy Gość12:00, 26.04.2023
Ważne, że PiS nadal jest u władzy!
Nie ważne, czy szpital będzie czy go nie będzie. Ludzie nie są ważni. Ważna Partia.
Anonimowy Gość12:00, 26.04.2023
[quote="Gość"]Przecież w kur vizji o 19 30 trąbią że żyjemy w najlepszym kraju na świecie gdzie rządzi najlepszy rząd i prezydent a kler jest idealny i święty[/quote]
Utrzymać koryta w wyborach a potem zrobi się jakieś pielgrzymki albo msze i może coś spadnie z nieba
Anonimowy Gość12:00, 26.04.2023
[quote="Gość"]A 170 milionów złotych poszło jako zaliczka na respiratory dla kolegi Szumowskiego i Cieszyńskiego. Teraz nie ma ani pieniędzy ani respiratorów.[/quote]
Ziobrowa prokuratura woli ścigać Tuska że wstrzymał eksport węgla z Rosji przez Falente niż zajmować się takim aferami
Anonimowy Gość12:00, 26.04.2023
OIOMU nie zamkną bo leży tam witek. trzeba go przenieść na urologię.
Anonimowy Gość12:00, 26.04.2023
Czekajmy az wybuduja NOWA KLINIKE !!! LAPUWKARZE
Anonimowy Gość01:00, 26.04.2023
Platforma zlikwidowała by ,albo sprzedała tak jak mieli w planie
Anonimowy Gość01:00, 26.04.2023
Szpital w załączonym komunikacie prasowym skupił się na opisaniu trybu wypowiedzenia umowy, natomiast o przesłankach wypowiedzenia umowy napisał mimochodem tylko tyle, że nie są zgodne ze stanem faktycznym.
Dlaczego szpital nie napisał, czy zalega z płatnosciami na rzecz spółki Jumo czy nie zalega?
Bo przecież chodzi o płatności.
To wszystko przypomina mi dobry pisowski ład i drugi skandal związany z Legnicą (pierwszy dotyczył męża Witek), o którym usłyszy cały kraj. Zwłaszcza, że -jak słyszałem - dyrektorka szpitala jest chyba koleżanką marszałkini Witek (obie są z Jawora).
Anonimowy Gość01:00, 26.04.2023
A to "jumo sp. z o.o." to co za zwierz?
Ile pasożytów "pośredników" istnieje i pasie się pomiędzy NFZ i miejscami świadczącymi usługi pacjentom, którzy przymusowo finansują ten cały cyrk?
Anonimowy Gość01:00, 26.04.2023
[quote="Gość"][quote="Gość"]A 170 milionów złotych poszło jako zaliczka na respiratory dla kolegi Szumowskiego i Cieszyńskiego. Teraz nie ma ani pieniędzy ani respiratorów.[/quote]
Ziobrowa prokuratura woli ścigać Tuska że wstrzymał eksport węgla z Rosji przez Falente niż zajmować się takim aferami[/quote] takich afer pis są setki
Anonimowy Gość01:00, 26.04.2023
[quote="Edek"]OIOMU nie zamkną bo leży tam witek. trzeba go przenieść na urologię.[/quote]
To jest pomysł
Anonimowy Gość01:00, 26.04.2023
[quote="Gość"]A to "jumo sp. z o.o." to co za zwierz?
Ile pasożytów "pośredników" istnieje i pasie się pomiędzy NFZ i miejscami świadczącymi usługi pacjentom, którzy przymusowo finansują ten cały cyrk?[/quote]
Ale mimo wszystko kierownik oddziału, dyrekcja szpitala pieniążki cały czas biorą :)
Bez względu na efekty ich działań i zaniechań!
Jakie jest całkowite zadłużenie szpitala? Kto do niego doprowadził?
Anonimowy Gość01:00, 26.04.2023
[quote="Gość"]Eee tam lepiej posłuchajcie glapinskiego który głosi że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej[/quote]
Chyba w Legnicy nie wiedzą o tym
Anonimowy Gość01:00, 26.04.2023
pani "derektor" to już chyba podziękujemy, rozpier.... taki szpital. to trzeba mieć wyjątkowe umiejętności, nawet znajomości ( czytaj witek )nie wystarczyły jak widać
Anonimowy Gość01:00, 26.04.2023
[quote="Gość"]Przecież w kur vizji o 19 30 trąbią że żyjemy w najlepszym kraju na świecie gdzie rządzi najlepszy rząd i prezydent a kler jest idealny i święty[/quote]
TVN24 JUZ WĄCHA.... Szczerba KERWINSKI BREJZA gwiazdy PO wyjaśnić to
Anonimowy Gość01:00, 26.04.2023
tragedia ! a co z pacjentami pod opieką przychodni urologicznej ?!?!?
Anonimowy Gość01:00, 26.04.2023
[quote="jerzy"]tragedia ! a co z pacjentami pod opieką przychodni urologicznej ?!?!?[/quote]
zapytaj dyrektorki jak wróci z Dubaju
Anonimowy Gość02:00, 26.04.2023
dla banderowskie scierwa kase maja dla POLAKOW nie granda wypieprzyc pis i ukraincow z POLSKI
Anonimowy Gość02:00, 26.04.2023
[quote="Gość"][quote="Edek"]OIOMU nie zamkną bo leży tam witek. trzeba go przenieść na urologię.[/quote]
To jest pomysł[/quote]
Pieniądze się zaraz znajdą
Anonimowy Gość02:00, 26.04.2023
[quote="Gość"][quote="Gość"]Eee tam lepiej posłuchajcie glapinskiego który głosi że jest dobrze a będzie jeszcze lepiej[/quote]
Ciekawe co Glapinski bierze
Anonimowy Gość02:00, 26.04.2023
[quote="jerzy"]tragedia ! a co z pacjentami pod opieką przychodni urologicznej ?!?!?[/quote]
Jak to gdzie? Do domciu się leczyć. Do legnickiego szpitala przychodzi się albo umierać albo w odwiedziny, choć miejscy tych ostatnich coraz mniej. Ewentualnie krew oddać.
Anonimowy Gość02:00, 26.04.2023
Pacjenci są zadowoleni z urologii bo jest na poziomie.Natomiast dyrekcja szpitala woła o pomstę, którą należy w y j e b a ć na pysk. Chociażby za Witek. Zostawić urologię w spokoju !!!!!!
Anonimowy Gość02:00, 26.04.2023
a moze witek w taj swojej niebytności pod respiratorem ma chorą prostatę ? może warto sprawdzić
Anonimowy Gość03:00, 26.04.2023
I tak Tusk przegra ,po co się wysilać hi hi hi
Anonimowy Gość03:00, 26.04.2023
To ile tam jeszcze prywaty robione jest w szpiatalu za pieniądze rabowane podatnikom?
Anonimowy Gość03:00, 26.04.2023
[quote="Gość"]A 170 milionów złotych poszło jako zaliczka na respiratory dla kolegi Szumowskiego i Cieszyńskiego. Teraz nie ma ani pieniędzy ani respiratorów.[/quote]
Takich afer pis są setki i dlatego brakuje na służbę zdrowia
Anonimowy Gość03:00, 26.04.2023
Na trzymanie bez uzasadnienia meża Witek na OIOMie pieniądze są ale na utrzymanie pitrzebnego oddziału pieniędzy nie ma. I co teraz tezeba będzie jeździć do Wrocławia czy Katowic?
Koszt dziennego pobyt na OIOMie to 4800 zł albo i więcej. Przemnóżcie to przez 2 lata.. Wychodzi ponad 3,5 miliona złotych.
Rodziny innych chorych muszą po tygodniu, dwóch sami zapewnić opiekę a Witek mówi, że jest biedna zarabiając ponad 30 tys. miesięcznie.
A i mąż ma jakąs emeryturę.
Anonimowy Gość04:00, 26.04.2023
OIOM też zamkną?
Anonimowy Gość05:00, 26.04.2023
Prawie 9 tys składki zdrowotnej na naszą piękną służbę zdrowia w miesiącu marcu. Nie mam słów żeby to opisać co tam się dzieje. Całe szczęście jeszcze jestem zdrowy ale jak czytam takie rewelacji to mi się niedobrze robi.
Anonimowy Gość06:00, 26.04.2023
COVIDOWEGO NIE ZAMYKAJCIE BO DOKTÓRKI COVIDOWE BĘDĄ BEZ PRACY A SĄ TACY GIENALNI DAĆ IM ORDER Z BURAKA
Anonimowy Gość06:00, 26.04.2023
[quote="Gość"]a moze witek w taj swojej niebytności pod respiratorem ma chorą prostatę ? może warto sprawdzić[/quote]
Masz na myśli marszałkinię sejmu Elę Witek?
Anonimowy Gość07:00, 26.04.2023
Pani Barcikowski przyszła bodajże w 2006 roku w czasie kiedy szpital tonął w długach podobnych do obecnych. Szpital wyprowadziła z wielkich długów. Teraz przyszła wywłoka powiązana z PiS-em i dług znów zapi.erdala jak szalony
Anonimowy Gość08:00, 26.04.2023
[quote="Gość"]Pani Barcikowski przyszła bodajże w 2006 roku w czasie kiedy szpital tonął w długach podobnych do obecnych. Szpital wyprowadziła z wielkich długów. Teraz przyszła wywłoka powiązana z PiS-em i dług znów zapi.erdala jak szalony[/quote]
Barcikowska co zrobiła? Hahahahahahahahahahaha Pewnie!
Wcale od PlatfusówO nie dostała kasy na długi, a tępe pusmaki nie rozpowiadali baśni jakoby to dług został spłacony np. dzięki wprowadzeniu opłat za parking i tym podobne bzdury hahahahahahahahahaha
A konowały i pozostali tam zatrudnieni za parking płacą jak wszyscy, czy tylko miejsca zajmują, a gdyby się tylko dało to i do środka by wjeżdżali?? Hahahahahahahahahahahahahahahahaha
Dyrektor za parking płaci, czy jest równiejsza i jej nie dotyczy?Hahaha
Anonimowy Gość10:00, 26.04.2023
[quote="paradoks"]Na trzymanie bez uzasadnienia meża Witek na OIOMie pieniądze są ale na utrzymanie pitrzebnego oddziału pieniędzy nie ma. I co teraz tezeba będzie jeździć do Wrocławia czy Katowic?
Koszt dziennego pobyt na OIOMie to 4800 zł albo i więcej. Przemnóżcie to przez 2 lata.. Wychodzi ponad 3,5 miliona złotych.
Rodziny innych chorych muszą po tygodniu, dwóch sami zapewnić opiekę a Witek mówi, że jest biedna zarabiając ponad 30 tys. miesięcznie.
A i mąż ma jakąs emeryturę.[/quote]
Podobno ma i to bardzo dobrą. Żona coś mu załatwiła
Anonimowy Gość10:00, 26.04.2023
No cóż jak zwykle szszpital w Legnicy .
Anonimowy Gość10:00, 26.04.2023
Kozieł nie mial odwagi stanąć przed dziennikarzami ? Wyrzucić przewodniczacego Związku Zawodowego
z posiedzenia Komisji Pojednawczej to miał odwagę uniemożliwiając Związkowi Zawodowdmu reprezentowanie pracownicy przed komisją .
Anonimowy Gość06:00, 27.04.2023
[quote="Gość"][quote="paradoks"]Na trzymanie bez uzasadnienia meża Witek na OIOMie pieniądze są ale na utrzymanie potrzebnego oddziału pieniędzy nie ma. I co teraz tezeba będzie jeździć do Wrocławia czy Katowic?
Koszt dziennego pobyt na OIOMie to 4800 zł albo i więcej. Przemnóżcie to przez 2 lata.. Wychodzi ponad 3,5 miliona złotych.
Rodziny innych chorych muszą po tygodniu, dwóch sami zapewnić opiekę a Witek mówi, że jest biedna zarabiając ponad 30 tys. miesięcznie.
A i mąż ma jakąs emeryturę.[/quote]
Podobno ma i to bardzo dobrą. Żona coś mu załatwiła[/quote]
Pis patologia
Anonimowy Gość07:00, 27.04.2023
[quote="Gość"][quote="Gość"][quote="paradoks"]Na trzymanie bez uzasadnienia meża Witek na OIOMie pieniądze są ale na utrzymanie potrzebnego oddziału pieniędzy nie ma. I co teraz tezeba będzie jeździć do Wrocławia czy Katowic?
Koszt dziennego pobyt na OIOMie to 4800 zł albo i więcej. Przemnóżcie to przez 2 lata.. Wychodzi ponad 3,5 miliona złotych.
Rodziny innych chorych muszą po tygodniu, dwóch sami zapewnić opiekę a Witek mówi, że jest biedna zarabiając ponad 30 tys. miesięcznie.
A i mąż ma jakąs emeryturę.[/quote]
Podobno ma i to bardzo dobrą. Żona coś mu załatwiła[/quote]
Pis patologia[/quote]
Im się należy.
Anonimowy Gość10:00, 27.04.2023
Kiedyś oburzano się, gdy rodzina wysyłała do szpitala babcię, bo planowali wycieczkę zagraniczną, albo wyjazd na jakieś święto. Ale żeby tak bogata Witek w ten sposób pozbyła się kłopotu to już absolutne draństwo. Oni uważają, że im się to należy wg zasady: Co wolno wojewodzie, to nie Tobie smrodzie..
Anonimowy Gość11:00, 27.04.2023
a to coś nowego, nikt w szpitalu o tym nie słyszał chyba...
[quote="Orfeusz"]Kozieł nie mial odwagi stanąć przed dziennikarzami ? Wyrzucić przewodniczacego Związku Zawodowego
z posiedzenia Komisji Pojednawczej to miał odwagę uniemożliwiając Związkowi Zawodowdmu reprezentowanie pracownicy przed komisją .[/quote]
Anonimowy Gość11:00, 27.04.2023
Mam szczerą nadzieję że Legnica nie zostanie pozbawiona tak ważnej opieki. Ta bezsilnośc - jako pacjenta - mnie dobija !
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tak oszukują na truskawkach. Uważaj przy zakupie
Największym oszustem w sprzedaży truskawek na Dolnym Śląsku jest pewien ukra. A sprzedawcy to druga swołocz. Oszukują na wagach.
Stravberry24h
23:43, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
kiedyś były popularne takie z ruchomym waflem śnieżka czy coś
Żanetta
23:12, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Nie płaciłem składek ZUS ale biorę wysoką emeryturę. Doimy durne polskie owieczki i barany. Amen.
Xsionc
21:29, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Jestem analfabetomi nawet jednego zdania nie napisze bez błendu. Tak jak nie zaspiewam kolendy bom tłuk bez szkoły. Ale warzne ze tusk przywrucił mojemu papie ubekowi emeryturke
.....
20:27, 2026-06-23