W centrum konferencyjno-widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbył się dolnośląski zjazd sprawozdawczy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, zwołany na półmetku kadencji władz 2019-2023 w celu dokonania oceny dwuletniej działalności i wytyczeniu zadań na najbliższe dwa lata.

W tym czasie odbyły się między innymi obchody 75-lecia TPD na Dolnym Śląsku, funkcjonuje aktywna działalność młodzieżowego wolontariatu. Przed rokiem, Dolnośląski Oddział Regionalny otrzymał Sztandar, a w tym roku odznaczony został przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego złotą odznaką „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”.
Po dyskusji udzielono jednogłośnie absolutorium Dolnośląskiemu Oddziałowi Regionalnemu i wysunięto wiele wniosków do realizacji przez TPD, ale także w trosce o dobro dzieci i młodzieży, w tym dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, do władz oświatowych, samorządowych i sejmu RP. Zwrócono także uwagę na ograniczoną działalność TPD w okręgu wrocławskim.
W czasie zjazdu grupa działaczy i przyjaciół TPD została wyróżniona odznakami 100-lecia TPD „Przyjaciel Dziecka”, a najdłużej działające koła Przyjaciół Dzieci tytuł “Koło 75-lecia TPD”. Okolicznościowy puchar za najliczniejsze wyjazdowe formy wypoczynku 2021 wyjazdowe otrzymał oddział okręgowy w Jeleniej Górze, a w miejscu zamieszkania, oddział okręgowy w Wałbrzychu.
Zjazd skierował podziękowania dla działaczy społecznych, społecznych rzeczników praw dziecka i wielu przyjaciół oraz darczyńców. Szczególnie podziękowania skierowane zostały do przedstawicieli kół, działających na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej.
Ogłoszono też wyniki konkursu literackiego i fotograficznego „Nie zapomnij o letniej przygodzie 2021”, na który napłynęło blisko 200 prac.
Legnica od 5 października 2019 roku jest siedzibą Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD, w skład którego wchodzą oddziały okręgowe TPD z Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha i Wrocławia. Jest to jeden z największych regionów TPD w Polsce, zrzeszający 5 tysięcy członków, skupionych w ponad 220 kołach Przyjaciół Dzieci, z czego w okręgu legnickim działa 135 kół. [FOTORELACJA]17766[/FOTORELACJA]

Anonimowy Gość11:00, 05.10.2021
A skąd finanse bierze TPD?
Ile z nich przeżera samo?
Zlikwidować! Zostawić pieniądze ludziom, wywalić zbędnych pasożytów na zbity pysk i niech się wezmą za uczciwą pracę na wolnym kapitalistycznym rynku!
Anonimowy Gość11:00, 05.10.2021
Gale, biesiady, dyplomy, medale, puchary hahahahaha aż się łezka w oku kręci! A leśne dziadki nadal uczepione korytek i krzesełek... wielcy odwieczni specjaliści od wszystkiego gdzie są pieniądze podatników.
Anonimowy Gość04:00, 05.10.2021
A jak świetlicę szkolne prężnie działają. Tam nie ma covidu?
Anonimowy Gość09:00, 06.10.2021
Stare twarze myślące o młodzieży i dzieciach. Śmiech na sali
Anonimowy Gość11:00, 06.10.2021
Oddajcie stanowiska młodym !
Odejdźcie na emerytury i pozwólcie młodym działać. Czy to takie trudne ?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wjazdowa idzie do remontu
Zabierają się za odcinek który nie wymaga jakichkolwiek prac no ale jest w centrum chyba dla tego. A nik nie popatrzy na ul Głogowska konkretnie skrzyżowanie gdzie niedługo trzeba będzie jeździć quadami bo inaczej nie da rady. Ulica która przejęła cały ciężar objazdówprzy każdym remoncie ul Leszczyńskiej najpierw most potem resztę nie wspomnę oczywiście o całej infrastrukturze skrzyżowania przy Ocenie Aldi i Gazowni. A dalej co ze Słubicka gdzie po każdorazowych deszczach stoją jeziora na drodze z kostki przy krawężnikach i dalej archaiczna ostatnia taka wiata przystankowa w legnicy przy tejże ulicy. Czy Pólnocna część miasta ma być zachowana w stylu skansen ?
JFK
08:01, 2026-06-23
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
takie brednie, bajki , ha,ha
julka
00:38, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23
Kamil Drygas zostaje w Miedzi! Nowa rola
Bardzo mądry i rozsądny krok
wert
21:36, 2026-06-22