Kilkudziesięciu wolontariuszy czyściło w sobotę Jezioro Jaśkowickie w ramach akcji „Tydzień Czystości Wód”. To już piąta taka inicjatywa pracowników KGHM Polska Miedź i działaczy Polskiego Związku Węd

Wielkie sprzątanie Jeziora Jaśkowickiego odbyło się z inicjatywy pracowników KGHM Polska Miedź i Polskiego Związku Wędkarskiego. W akcji udział wzięli również legniccy strażacy, mieszkańcy Legnicy i Jaśkowic oraz płetwonurkowie z oddziału ratownictwa wodnego „Pinoter”.
Wolontariusze sprzątali brzeg jeziora, a także jego dno. Zebrali kilkaset kilogramów śmieci. Były to głównie butelki, słoiki, puszki, ale zdarzały się i części samochodowe. Przygotowanymi w workach śmieciami zajmie się gmina.
Kunicka akcja odbyła się już po raz piąty. Wolontariusze w ubiegłych latach sprzątali nie tylko Jezioro Jaśkowickie, ale i akweny w Kunicach, Rokitkach i Jakuszowie.[FOTORELACJA]12826[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
RCB ostrzega przed upałem!
Panele foto-voltaiczne jeszcze nigdy nie taplały sie w takim słońcu . Generują tony prądu jak szalone.
słońce daje prąd
14:07, 2026-06-26
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
A mi cisza dzwoni w uszach… Dlaczego? Bo mieszkając przy jednej z głównych ulic, kilka lat temu postanowiłem powalczyć z… hałasem. Jak? (1) Wspólnota mieszkaniowa ociepliła budynek styropianem o grubości 15 cm. A nie styropianem typu STANDARD o grubości zaledwie 10 cm. Te 5 cm zrobiło kolosalną różnicę. (2) Wnętrze mieszkania zostało… ocieplone styropianem o grubości 0,7 cm. (3) Okna zostały wymienione z 2-szybowych na 3-szybowe. (4) Drzwi wejściowe do mieszkania zostały wymienione na drzwi o zwiększonej odporności akustycznej. Dzięki tym kilku zabiegom HAŁAS nie dociera do wnętrza mieszkania. JEST CICHO. Ba! Dzięki ociepleniu budynku od zewnątrz oraz od wewnątrz, w mieszkaniu panuje względnie stała temperatura, tj. od 19 stopni do 25 stopni. Innymi słowy, mam oprócz ciszy także mini klimatyzację. I to za darmo... A co do artykułu, to warto wiedzieć, że DOPUSZCZALNY hałas dla zabudowy jednorodzinnej wynosi: w dzień 61 decybeli, a w nocy 56 decybeli. A zatem przekroczenie NORMY o 1 czy 2 decybele to pikuś… Poza tym, poza Karlińskiego, pomiary wykazały przekroczenie NORMY hałasu także na ulicach Gumińskiego oraz Okrężnej. A zatem ten, kto chce się w tym rejonie budować, robi to na własną odpowiedzialność. 🤠🤠🤠
Cisza dzwoni
13:19, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Gdzie są ci wszyscy "mondrale" z konfederacji itp, którzy kwestionują ocieplenie klimatu?
.....
13:08, 2026-06-26
Świadectwa odebrane, wakacje rozpoczęte
Dlaczego portal pokazuje dane wrażliwe uczniów(foty dyplomów)
Taki jakis
13:02, 2026-06-26