Wójt gminy Chojnów ogłasza przetarg na 5-letnią dzierżawę nieruchomości położonych nad wodą w Rokitkach. Dzierżawa dotyczy terenów rekreacyjno – wypoczynkowych po wyrobisku żwirowni przy drodze powiatowej nr 865. Celem dzierżawy jest organizacja wypoczynku letniego.

- Rokitki to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku letniego w naszym regionie. – mówi wójt gminy Chojnów Andrzej Pyrz.
- Miejscowość leżąca na obszarze krajobrazu chronionego "Doliny Czarnej Wody" przyciąga wczasowiczów I klasy czystością wody i zbliżonym do morskiego mikroklimatem. Aby zwiększyć atrakcyjność terenu oraz zapewnić komfortowe warunki turystom, poszukujemy dzierżawcy tego terenu. Ogłoszono już I przetarg pisemny nieograniczony na program zagospodarowania i dzierżawę na okres 5 lat nieruchomości gruntowych niezabudowanych, oznaczonych numerami ewidencyjnymi:
– 1199 o pow. 18,1027 ha (RVI-0,7180 ha, Wsr-14,9507 ha, N-2,4340 ha),
– 867/2 o pow. 0,01 ha (Ws-0,01 ha),
– 592/2 o pow. 0,21 ha (Ws-0,21 ha),
– 576 o pow. 0,42 ha (RV-0,02 ha, RVI-0,40 ha),
Przedmiot dzierżawy stanowią w/w nieruchomości o łącznej powierzchni 18,7427 ha, w tym 3,1520 ha – pas gruntów przyległych do zbiornika wodnego, 15,1707 ha – lustro wody, 0,42 ha – teren przeznaczony na miejsca postojowe (parking). Nieruchomości położone są w odległości ok. 9 km od Chojnowa przy drodze powiatowej o numerze ewidencyjnym 865.
Celem dzierżawy jest organizacja wypoczynku letniego. Od oferenta wymagane jest przedłożenie koncepcji prowadzenia i zagospodarowania terenu w kierunku rekreacyjno – wypoczynkowym oraz organizacji miejsc postojowych (parkingu) na działce numer 576, stanowiącej własność gminy Chojnów. Przedłożona koncepcja będzie miała znaczny wpływ na wybór oferty.
Cena wywoławcza rocznej opłaty z tytułu dzierżawy wynosi 59.939,15 zł, w tym podatek VAT w stawce 23 proc. W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne, prawne lub inne podmioty, które złożą pełną pisemną ofertę w zaklejonej kopercie z napisem „PRZETARG I PROGRAM ZAGOSPODAROWANIA NIERUCHOMOŚCI NUMER 1199, 867/2, 592/2, 576, POŁOŻONYCH W OBRĘBIE ROKITKI, GMINA CHOJNÓW” w terminie do 10 kwietnia w siedzibie urzędu gminy w Chojnowie, ul. Fabryczna 1, pok. 103 (sekretariat). Warunkiem wzięcia udziału w przetargu jest wpłata wadium w wysokości 6 tys. zł na rachunek gminy Chojnów: 64 8644 0000 0000 1384 2000 0030 Bank Spółdzielczy Chojnów, ul. Rynek 18/19. Wpłaty należy dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem tak, aby środki pieniężne znalazły się na koncie gminy do dnia 10 kwietnia 2019 r.
Przetarg odbędzie się 16 kwietnia, w sali posiedzeń nr 102 o godz. 9:00 w urzędzie gminy w Chojnowie. Szczegółowe informacje można uzyskać w urzędzie gminy w Chojnowie, pok. nr 107 tel. 76 8188502 wew. 58, w godz. 8:00- 15:00 oraz pod adresem.[FOTORELACJA]15353[/FOTORELACJA]
::video{"type":"single","item":"8075"}
Anonimowy Gość01:00, 22.03.2019
Dobry pomysł by Rokitki stały się prawdziwym KURORTEM.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Jestem analfabetomi nawet jednego zdania nie napisze bez błendu. Tak jak nie zaspiewam kolendy bom tłuk bez szkoły. Ale warzne ze tusk przywrucił mojemu papie ubekowi emeryturke
.....
20:27, 2026-06-23
Dlaczego Dzieci potrzebują swobody?
Zabawa żywnością to zły pomysł szczególnie że te zajęcia są płatne a ceny są dość wygórowane.
nie nie
20:19, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Po co wysyłać tyle pism pocztą ? Czy nie można zrobić tego inaczej ??? Maja tam niepotrzebne miliony na taką wysyłkę ? Jakiś czas temu robotnicy ZUS strajkowali... bo maja małe pensje.
dziwne
20:18, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Nie tylko na Młynarskiej odcięli gaz na Jaworzyńskiej również,od 11 czerwca jesteśmy bez ciepłej wody i gotowania, nie uzgodnili ze wspólnotą, swoją część poza budynkiem zrobili ,zakręcili i mają gdzieś, wspólnota w ciągu jednej doby przeprowadziła szczelność, oni myślą że tylko oni pracują. Oczywiście gaz to poważna sprawa ale organizacyjnie można to lepiej ogarnąć. Małe dzieci,ludzie po zabiegach , WSTYD dla gazowni.
Wkurzeni
19:55, 2026-06-23