Edukacja - Z życia legnickich szkół i uczelni\ | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Akademik wita studentów

ps(lca.pl) 21:17, 08.10.2009 Aktualizacja: 23:26, 12.10.2025
Skomentuj Akademik wita studentów

Po inauguracji roku akademickiego w PWSZ uroczyście otwarto uczelniany akademik. Remont trwał cztery lata i pochłonął ponad 20 milionów złotych. Efekt tych prac jest wyjątkowy.

Zakończył się trwający ponad cztery lata remont akademika Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy. Budynek przy ul. Mickiewicza przeszedł gruntowny remont i obecnie wyróżnia się spośród sąsiednich kamienic. Jest nowoczesny i funkcjonalny. Zyskał dawną świetność. Za kilka tygodni do akademika będą mogli wprowadzić się pierwsi studenci.

Budynek ma bogatą historię. Został wybudowany pod koniec XIX wieku. Mieszkańcy Legnicy z zaciekawianiem pytają o basen, który w nim się mieścił. Budynek był takim historycznym SPA Legnicy. Basenu w akademiku jednak nie będzie. W jego miejscu zaplanowano otworzyć klub studencki. Parter ma być przeznaczony na usługi i miejsca w którym będą mogli integrować się studenci. Wszystkie powierzchnie zostały wynajęte. Na kolejnych kondygnacjach znajdują się nowocześnie wyposażone pokoje. Większość jest dwuosobowych choć są również jedynki i trójki. Na dwa pokoje przypada jedna łazienka. Na każdej kondygnacji znajdują się aneksy kuchenne, pokoje nauki i palarnie. W sumie w akademiku może zamieszkać 158 studentów.[FOTORELACJA]1742[/FOTORELACJA]

Budynek został przekazany Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przez Skarb Państwa w 1998. Remont ruszył w 2005 roku. W planach budynek miał być główną siedzibą PWSZ. Jednak kubatura okazała się zbyt mała i wykorzystano obiekty przy ul. Sejmowej.

Podczas przecinania wstęgi rektor uczelni prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski powiedział, że każda uczelnia powinna mieć dom studencki, dlatego była to tak ważna inwestycja.

Jeszcze nie ustalono ile trzeba będzie zapłacić za miejsce w akademiku.

(ps(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach

OUN -UPA na zlecenie i pod nadzorem Niemców dokonywali morderstw bezbronnych mieszkańców w większości Polaków i głównie na terenach wiejskich. Dlaczego nie przypomina się roli Niemców, z którymi Bandera współpracował, a przed wojną to właśnie Niemcy szkolili ukraińskich terrorystów, którzy właśnie przed II wojną światową mordowali także Ukraińców. Ofiarą ukraińskich terrorystów przed wojną był minister polskiego rządu zamordowany w Warszawie przez ukraińskich terrorystów wyszkolonych przez Niemców do zabijania obywateli państwa polskiego

Maxer

17:24, 2026-06-23

Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach

Historia w mojej rodzinie tak się ułożyła, że moi pradziadkowie jak i dziadkowie zginęli na kresach band UPA .Niestety część mojej rodziny już po wojnie 1 latach 1945-46 zginęła z rąk tym razem oddziału Wolność i Niezawisłość. Moja rodzina bardzo mocno została potraktowana przez historię tych lat. Do czego doszło dzisiaj. Pan Starosta i rodzina posła Samborskiego z PSL wykorzystuje poległych Polaków do podniesienia swojego kapitału politycznego. Panie pośle wstyd mi za Pana i Pana otoczenia Nie pozwalam aby szastać moimi członkami rodziny w niecnych zamiarach. Może zacytuje tylko słowa jednego z nieżyjących już od wielu lat ,spoczywającego na pod legnickim cmentarzu Niezłomnego Bohatera Polskich Kresów kpt. "Maksa" Boże chroń nas przed taka władzą.

Patriota

17:21, 2026-06-23

Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody

Lubię gałki. Szczególnie czerwone.

.....

16:42, 2026-06-23

Michelin docenił Villę Gretę z Dobkowa

Ciekawe czy można tam kupić opony Michelin

do autka

16:17, 2026-06-23

0%