Ponad 40 osób oddało krew na Politechnice Wrocławskiej w Legnicy. Akcja na uczelni odbyła się po raz pierwszy ale bez wątpienia można zaliczyć ją do udanych.

Przed salą w której jest pobierana krew ustawiła się grupka studentów, którzy zdecydowali się uczestniczyć w akcji. Jak podkreśla Jerzy Bartoszewski, dyrektor PWr w Legnicy to inicjatywa studentów i to jak widać bardzo udana. [FOTORELACJA]2144[/FOTORELACJA]
- Od 18 roku życia oddaje krew. Zaczęłam dokładnie w dniu swoich urodzin wiec jak tylko zostałam studentką podobną akcję chciałam zorganizować na uczelni – mówi Dorota Sanojca, przewodnicząca samorządu studenckiego.

- W grudniu mieliśmy rekordowa liczbę dawców. Było ich aż 762. W marcu myślałam że pobijemy kolejny rekord. Zabrakło niestety trzech osób –mówi lca.pl Beata Kozłowska kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawsta i Krwiolecznictwa w Legnicy.
Miesięcznie w legnickim szpitalu potrzeba ponad 600 jednostek krwi. W tym czasie dawcy oddają blisko 700 jednostek. Jednak tego cennego płynu nigdy za wiele więc pracownicy krwiodawstwa zachęcają pięknego gestu podzielenia się krwią.
Krwiodawcą może być każda zdrowa i pełnoletnia osoba do 65. roku życia, ważąca powyżej 50 kg. Do punktu krwiodawstwa powinna się zgłosić z dowodem osobistym.
Kolejna akcja wyjazdowa w Legnicy odbędzie się 27 kwietnia. Jeszcze nie zdecydowano gdzie. Jak tylko otrzymamy taką informację to poinformujemy o tym naszych czytelników.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Największy deficyt naszych czasów
.... przykro , w tym mieście śmierdzi straszną głupotą ! odnosi się wrażenie , że wszystko co robią miejscy urzędnicy , to w ramach kary dla jej mieszkańców !
gupi
07:35, 2026-06-22
Sztab kryzysowy w gminie Jawor
Pada deszcz, wiec jest woda.
Tomek
22:47, 2026-06-21
Mewa zostaje w Klasie A. Gwardia zagra w okręgówce
wioskowe rozgrywki
lewa ndowski
21:32, 2026-06-21
Szokujące zarzuty wobec WPEC. Zapłacą Legniczanie?
Pani Redaktor powołuje się na jakiś tajemniczy dokument, choć sama nie wie na jaki. Jak podeślę papier z informacją o złej reputacji córki Szanownej Pani Redaktor, to też opublikuje? Jeśli reporter kopie w WPEC, to czy nie powinien PRZED PUBLIKACJĄ sprawdzić informacje przynajmniej w kilku źródłach? Gdzie wypowiedź WPEC, WIOŚ, stowarzyszeń ekologicznych, samorządu, etc.? Żenada.
No nie...
21:30, 2026-06-21