Edukacja - Z życia legnickich szkół i uczelni\ | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Gaudeamus igitur w PWSZ po raz siedemnasty

LS(lca.pl) 16:55, 13.10.2014 Aktualizacja: 18:43, 15.10.2025
Skomentuj Gaudeamus igitur w PWSZ po raz siedemnasty

Około 1300 nowych studentów uroczyście rozpoczęło rok akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, największej uczelni legnickiej.

-Liczba studentów wzrośnie, ponieważ jeszcze wciąż trwa rekrutacja uzupełniająca na studia niestacjonarne, pełną liczbę poznamy pod koniec października – tłumaczy Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. - Wobec niżu demograficznego, niezbyt szczęśliwie zdawanych matur, jest to liczba bardzo dobra.

Nowy rok akademicki przyniósł dwa nowe kierunki na legnickiej uczelni. To finanse, rachunkowość i podatki, oraz inżynieria testowa. - Szczególnie ten drugi wydaje nam się być bardzo atrakcyjny, ponieważ prowadzony jest wspólnie z niemiecką uczelnią z Berlina i studenci, którzy zdecydowali się na studiowanie na nim, będą mogli kontynuować część nauki w Niemczech – mówi Mirosław Szczypiorski.

Największym zainteresowaniem cieszy się w tym roku pielęgniarstwo, chętnych nie brakowało też do studiowania bezpieczeństwa wewnętrznego. Sporym zainteresowaniem cieszą się również ratownictwo medyczne i dietetyka. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, która już po raz siedemnasty przyjęła w swoje progi studentów, rozwija się sukcesywnie i poszerza bazę dydaktyczną. - Uruchamiane są obecnie budynki D, w których są laboratoria, mamy nowe kierunki, planujemy nowe inwestycje. Rozwijamy się i mamy nadzieję, że nasza oferta, która się ciągle poszerza, będzie nadal przyciągać studentów – konkluduje Mirosław Szczypiorski.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"8838"}

(LS(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach

OUN -UPA na zlecenie i pod nadzorem Niemców dokonywali morderstw bezbronnych mieszkańców w większości Polaków i głównie na terenach wiejskich. Dlaczego nie przypomina się roli Niemców, z którymi Bandera współpracował, a przed wojną to właśnie Niemcy szkolili ukraińskich terrorystów, którzy właśnie przed II wojną światową mordowali także Ukraińców. Ofiarą ukraińskich terrorystów przed wojną był minister polskiego rządu zamordowany w Warszawie przez ukraińskich terrorystów wyszkolonych przez Niemców do zabijania obywateli państwa polskiego

Maxer

17:24, 2026-06-23

Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach

Historia w mojej rodzinie tak się ułożyła, że moi pradziadkowie jak i dziadkowie zginęli na kresach band UPA .Niestety część mojej rodziny już po wojnie 1 latach 1945-46 zginęła z rąk tym razem oddziału Wolność i Niezawisłość. Moja rodzina bardzo mocno została potraktowana przez historię tych lat. Do czego doszło dzisiaj. Pan Starosta i rodzina posła Samborskiego z PSL wykorzystuje poległych Polaków do podniesienia swojego kapitału politycznego. Panie pośle wstyd mi za Pana i Pana otoczenia Nie pozwalam aby szastać moimi członkami rodziny w niecnych zamiarach. Może zacytuje tylko słowa jednego z nieżyjących już od wielu lat ,spoczywającego na pod legnickim cmentarzu Niezłomnego Bohatera Polskich Kresów kpt. "Maksa" Boże chroń nas przed taka władzą.

Patriota

17:21, 2026-06-23

Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody

Lubię gałki. Szczególnie czerwone.

.....

16:42, 2026-06-23

Michelin docenił Villę Gretę z Dobkowa

Ciekawe czy można tam kupić opony Michelin

do autka

16:17, 2026-06-23

0%