Nauczyciele Zespołu Szkół Muzycznych zamienili się w aktorów i wystawili dla swoich uczniów sztukę "Królewna na ziarnku grochu".


„Królewna na ziarnku grochu” to jedna z najpopularniejszych baśni, w interpretacji nauczycieli ZSM została lekko zmodyfikowana i dostosowana do czasów teraźniejszych. Królewscy rodzice pomagali swojemu synowi szukać żony za pośrednictwem ogłoszeń prasowych i portali internetowych. Jednak, jak się okazało się, że najlepszym sposobem na znalezienie prawdziwej księżniczki jest włożenie jej pod prześcieradło ziarnka grochu. Premiera sztuki odbyła się przy szczelnie wypełnionej sali. Dzieci doskonale się bawiły oglądając popisy swoich nauczycieli.[FOTORELACJA]8839[/FOTORELACJA]
W sztuce obok nauczycieli wystąpili również uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych. W roli królowej wystąpiła Anna Wagner, króla zagrał Benedykt Ksiądzyna, królewiczem był uczeń Mateusz Kazimierski, w rolę królewny wcieliła się Julia Żądło. Królewnę Śnieżkę zagrała Paulina Lisowska, Brudną Księżniczkę – Monika Demska, siostrę opciuszka – Agnieszka Kostrzewa – Mała, Śpiącą Królewnę – Agnieszka Kalika, Roszpunkę – Agnieszka Justyna Szumiło. Kucharką Pertonelą była w sztuce Danuta Ksiądzyna, służącym Euzebiuszem – Paweł Muchowski, żabą – Elżbieta Stasz. Swoją narracją sztukę oprawiła Bożena Płotecka. Scenarzystką i reżyserem przedstawienia była Agnieszka Szerwińska – Pasiecznik, którą wspomogła Danuta Ksiądzyna. O scenografię zadbały: Maria Nazarewicz i Edyta Musielak. Muzycznie sztukę oprawili Ilona Kamecka i Andrzej Widz, wsparcia technicznego udzieliła Katarzyna Drozdowska. Na pomysł wystawienia wpadły Agnieszka Szerwińska – Pasiecznik i Danuta Ksiądzyna.


Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Rowerowy łącznik coraz bliżej
Może i zrobią ścieżkę, ale przy okazji wytną drzewa - patrz róg z ulicą Fabryczną.
Twój nick
14:50, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Przez wieki stosunki między Polakami z Ukraińcami na etnicznych ziemiach ukraińskich (skąd tam się wzięli Polacy?) przypominały stosunki między panem Polakiem a niewolnikiem Ukraińcem. Były tak okrutne, jak na amerykańskich plantacjach bawełny, na francuskiej Martynice czy gdzieś w Afryce. Polacy mają wiele za uszami. Szczucie dzisiaj na Ukraińców przez prawicowych i lewicowych oszołomów, to akt wrogi wobec państwa z najsilniejszą europejską armią, które ma prawo samo wybierać sobie bohaterów. To akt wrogi wobec Polski i działanie na korzyść Rosji.
Zyn
14:50, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Stul japę, bandersynie i pod Buczę do okopów pomagać bronić krainyU! Paszoł won!
Do ???
14:39, 2026-06-23
Lady Pank i Kwiatkowski zagrają na Dniach Legnicy
Zobaczymy czy prezydent będzie. Zdarza mu się opu Szczać miejskie uroczystości. Ale myślę że łazić i rozdawać uśmieszek na lewo i prawo to 100 procent. Wybory wkrótce. Choć po aferze ze szpitalem południowym w warszawie ta formacja raczej leci na łeb i szyję..... A jeszcze szykuje się niespodzianka w legnickiej spółdzielni....a tam na czele wiecie kto:-) a jeszcze na walnym zgromadzeniu tej spółdzielni też był ważny gość....też moze być ciekawie na pół polski:-)
no ciekawe
13:49, 2026-06-23