W legnickim Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. H. Pobożnego otwarto pracownię specjalności „technik transportu kolejowego”. Uroczystość zbiegła się z obchodami Dnia Edukacji.

Pierwotnie planowano przyjąć do kształcenia 16 uczniów. Jednak ostatecznie nowa klasa liczy ich 32. To efekt wielkiego zainteresowania młodzieży, ale też i kadrowych potrzeb kolei. „Myśl przyszłościowo, kształć się zawodowo” – to przesłanie popularnej „Henrykówki”. Dzisiaj uczniowie dodają - Teraz twoja Kolej na sukces.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele firm patronackich Pol-Miedź Trans i Kolei Dolnośląskich. Obecna też była zastępczyni prezydenta Legnicy Dorota Purgal, która pogratulowała dobrych inicjatyw, dziękując firmom patronackim, sponsorom, a także nauczycielom zawodu i dyrekcji szkoły za zaangażowanie.
Przede wszystkim życzę partnerom dobrej i wykształconej kadry pracowników, którzy niedługo zasilą szeregi kolei. Utworzenie takiej klasy jest prekursorskim działaniem tego typu na skalę całego kraju. Możemy czuć się dumni ze współpracy jaką podjęliśmy, by doprowadzić ten projekt do końca – powiedziała Dorota Purgal.
Jako, że uroczystość zbiegła się z Dniem Edukacji Narodowej, po otwarciu pracowni odbyła się uroczysta akademia.[FOTORELACJA]11893[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
Mam stulejkę i nie wiem jeszcze jak to się robi z dziewczyną.
Hejter z kupą zamias
18:00, 2026-06-23
Wjazdowa idzie do remontu
bzdura - wymaga remontu . Co złego by droga była jeszcze równiejsza ???
niech robią
17:50, 2026-06-23
Rowerowy łącznik coraz bliżej
Powinni zrobić ścieżkę dla elektrycznych hulajgonistów
ścieżka Plus
17:49, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak, absolwentka kościelnej Akademii Ignatianum i Uniwersytetu kardynała Wyszyńskiego zapewne stwierdzi tak jak w Pszczynie, że to presja i dyskryminacja. Kto wybiera na rzeczników praw dzieci absolwentów szkółek kościelnych?
Alek
17:48, 2026-06-23