Nowo powstałe w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy Technikum Akademickie, przystąpiło do Dolnośląskiego Klastra Akademickiego. Uroczyste podpisanie deklaracji o przystąpieniu odbyło się w siedzibie uczelni w środę 23 stycznia.
- Cieszę się, że jesteśmy w murach jednej z moich ulubionych uczelni. Jestem jej studentem i wiem, że dysponuje genialną kadrą i genialnym zapleczem dydaktycznym, jakiego mogą jej pozazdrościć uczelnie w całej Polsce - powiedział Krzysztof Sadowski, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
- Klaster działa bardzo szeroko. Staramy się kontaktować pracodawców ze szkołami. To tworzy efekt synergii. My dzięki temu, że szkoły wchodzą do Klastra organizujemy praktyki, staże, wizyty studyjne, a przedsiębiorcy są zadowoleni, ponieważ mają przyszłych pracowników. Wchodzą bardzo chętnie. W tej chwili mamy do czynienia z rynkiem pracownika nie pracodawcy. Pracodawcy konkurują o dobrze wykształconego pracownika, a takich wykształci to technikum, z którym dzisiaj zawarliśmy porozumienie – podsumował Krzysztof Sadowski.
Technikum Akademickie rozpocznie działalność we wrześniu 2019 r. kształcąc w zawodach technik informatyk, technik automatyk oraz technik energetyk. Praktyki zawodowe uczniowie Technikum odbywać będą w największych firmach regionu między innymi w firmach działających na terenie LSSE.
Nauka w Technikum będzie trwać 5 lat, podania składać mogą absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej. Zajęcia w Technikum odbywać się będą na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Kształcenie z przedmiotów zawodowych realizowane będzie w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach uczelni. Absolwenci po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować edukację na studiach wyższych.
Kształcić się będą mogli w zawodach technik informatyk, technik automatyk oraz technik energetyk.
- Uczniowie Technikum Akademickiego będą korzystać z wszystkich naszych pracowni zgodnie z wymogami programu kształcenia. Są to między innymi pracownie odnawialnych źródeł energii, informatyczne, miernictwa i podstaw elektroniki, układów cyfrowych. Pracownie są sukcesywnie doposażane i unowocześniane – powiedział Krystian Sadowski, pełnomocnik zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona.
– Myślę jednak, że najmocniejszą stroną naszego technikum jest fakt, że kadra będzie złożona głównie z nauczycieli akademickich, którzy prowadzą zajęcia ze studentami.
W uroczystości podpisania aktu deklaracji wzięli udział: Krzysztof Sadowski, prezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Przemysław Bożek, wiceprezes zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., prof. Ryszard K. Pisarski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona, mgr Jerzy Stefaniak, prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona „Wspólnota Akademicka”, Krystian Sadowski, pełnomocnik zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona „Wspólnota Akademicka” ds. utworzenia Technikum Akademickiego oraz mgr Dariusz Wędzina, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.[FOTORELACJA]15206[/FOTORELACJA]
0 0
Komedia!
0 0
Co tam robi Krystian Sadowski, który zdaje się jest nauczycielem w ZSE-M?
Czyżby zdradził swoich kolegów z energetyka?
PS
Krzysztof Sadowski i Krystian Sadowski to rodzina?
0 0
Przekształcić pwsz w szkołę zawodową budowlaną . Przynajmniej będą mieli zawód i pracę a nie nic nie znaczące tytuły magistra
0 0
Po podstawówce do technikum aż na 5 lat by potem pracować w fabryce ? Gdyby tam płacili po 6 tys zł miesięcznie to jeszcze można by sie zastanowić ale zarobki sa marne.
0 0
[quote="Gość"]Co tam robi Krystian Sadowski, który zdaje się jest nauczycielem w ZSE-M?
Czyżby zdradził swoich kolegów z energetyka?
PS
Krzysztof Sadowski i Krystian Sadowski to rodzina?[/quote]
-
Jeżeli to ten sam człowiek (w energetyku i PWSZ) to ta sytuacja przypomina mi trochę sprawę polityka ze Śląska, który przeszedł z Koalicji Obywatelskiej do PiS po ostatnich wyborach do sejmiku.
https://wiadomosci.wp.pl/przeszedl-z-ko ... 816941185a
0 0
Polacy wolą pracować tam gdzie płacą najwięcej. Po co tracić czas na robotę w fabryce ? W biurze nie pada deszcz na głowę, jest umiarkowanie ciepło zimą i dość chłodno latem. Papierkowa robota a po 15 :00 maszerujemy do domów by odpocząć po trudnej pracy. Raz na miesiąc wypłata zawsze na czas i coroczne podwyżki wynagrodzenia plus awanse. Jeśli ktokolwiek zastanawia się co wybrać, taśma czy biurko to niech wybiera biurko.
0 0
PWSZ miało być Uniwersytetem a będzie szkoła średnią. Z średnią kadrą dydaktyczną tj. mgr
0 0
Nawet jak nazwiecie tę szkółkę zwaną pwsz uniwersytetem Sorboną itp to i tak nic nie da. To zwykła szkoła zawodowa oszukująca młodych nadawanym na lewo i prawo tytułem mgr
0 0
Będzie konkurencja.
To dobrze.
Nie rozumiem tylko dlaczego będą tam takie same specjalności jak w technikum na Skarbka? Komuś zależy na podebraniu młodzieży?
Poza tym, widzę na zdjęciach jakiś sprzęt firmy Gunt z Hamburga, ale on wygląda , jakby nie był używany.
Dziwne!
0 0
Dlaczego kanclerz B...ba jest odsunięty od podejmowania decyzji. Przecież jest Kanclerzem nie Pan St....ak. Może jest ubezwłasnowolniony z jakiejś przyczyny. Dziwne wszędzie St...al a B....ba jest szefem o co chodzi?
0 0
[quote="Gość"]Będzie konkurencja.
To dobrze.
Nie rozumiem tylko dlaczego będą tam takie same specjalności jak w technikum na Skarbka? Komuś zależy na podebraniu młodzieży?
Poza tym, widzę na zdjęciach jakiś sprzęt firmy Gunt z Hamburga, ale on wygląda , jakby nie był używany.
Dziwne![/quote]
Sprzęt nie jest używany bo nie ma specjalności energetyka źródel odnawialnych ( nie mówiąc o kierunku)
Na zdjeciach widac, kto za tym stoi. Pan KS nie jest v-ce dyrektorem ZSEM to ...
0 0
A o co chodzi z tym wicedyrektorem ZSEM? Zdaje się byłym?
0 0
ZSzEM już ma dawno podpisny Klaster Akademicki nie jest to nowością Absolwenci zaciskają PWSZ a i renemowaneuczelnie w kraju
0 0
We Włocławku mają nawet Przedszkole Akademickie. Tędy droga!
http://www.przedszkolepwsz.pl/
Uczelnie, które nie są uczelniami akademickimi czyli zamiast rozwijać dorobek naukowy są dzisiejszą formą zasadniczej szkoły zawodowej na podbudowie LO na lewo i prawo rozrzucają niczem obornik na polu tytuły "akademickie".
Vivat Academia, Vivat Profesores.
0 0
Największym odpowiedzialnym za "rozrzucanie niczym obornik" stopni naukowych jest Kościół, bo to dzięki niemu zostały mocno obniżone wymagania, padł poziom nauczania i rozpoczęła się masowa produkcja księży doktorów/ profesorów.
Na wielu uczelniach pojawiły się wydziały teologiczne finansowane z budżetu państwa polskiego, choć teologia nie jest nauką ( ale podszywa sie pod naukę).
Rozporządzeniem ministra nauki i szkolnictwa wyższego z 20 września 2018 nauki teologiczne stały się dyscyplinami naukowymi!!!
Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów masowo nadaje stopnie naukowe duchownym za wątpliwej jakości osiągnięcia "naukowe"
Dlatego, jak w katolickich mediach słyszy się lub ogląda wygłaszających swoje prawdy księży doktorów/profesorów (a jest ich bardzo dużo), to nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać.
Na koniec ciekawostka.
Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się niedawno publiczna obrona pracy doktorskiej, której treść budzi, jak słychać, poważne zastrzeżenia władz Kościoła. Sprawa dotarła podobno do Watykanu.
O co idzie?
Praca została pozytywnie oceniona przez recenzentów, obrona przebiegała bardzo dobrze, rada wydziału teologicznego nadała autorce stopień doktora.
Wystarczy jednak spojrzeć na tytuł, by zrozumieć niepokój władz kościelnych: „Olewanie jako skuteczna metoda obrony przed religią i Kościołem”.
http://racjonalista.tv/afera-z-doktorat ... zynskiego/
0 0
Na Facebooku jest więcej zdjęć z podpisania deklaracji.
Nie wiem tylko, kim są osoby na zdjęciach, ale może ktoś rozszyfruje?
https://www.facebook.com/pg/PWSZim.Wite ... tn__=-UC-R
0 0
Przecież to całe pwsz jest jak kiedyś Technikum. Tylko , że po Technikum miało sie jakiś konkretny zawód tutaj nic
0 0
Nie jak kiedyś, tylko chyba jak dzisiaj.
Dawne technika to był poziom kilka razy wyższy niż dzisiaj.
Zresztą, to samo można powiedzieć o politechnikach: dawniejszych i dzisiejszych.
0 0
Czy nauka w tym technikum będzie płatna?
0 0
[quote="Gość"]Czy nauka w tym technikum będzie płatna?[/quote]
W Liceum Akademickim jest platna, to w Technikum Akademickim też będzie płatna.
0 0
Gość napisał(a):
> Czy nauka w tym technikum będzie płatna?
Technikum Akademickie jest szkołą BEZPŁATNĄ.
0 0
[quote="Gość"][quote="Gość"]Czy nauka w tym technikum będzie płatna?[/quote]
W Liceum Akademickim jest platna, to w Technikum Akademickim też będzie płatna.[/quote]
Nie wprowadzaj w błąd. Nie płaci się w Technikum Akademickim czesnego.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz