Na sygnale - Serwis tematyczny | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Jedni prowadzili po alkoholu, inni po narkotykach, kolejni mimo zakazu. Tydzień kontroli pokazał skalę problemu

Lilla Sadowska Lilla Sadowska 07:59, 23.06.2026 Aktualizacja: 06:12, 23.06.2026
3 Tydzień kontroli wystarczył, żeby ujawnić ponad 100 kierowców poza prawem „Alkohol i narkotyki” (źródło: Policja Dolnośląska)

Policjanci wyłapali tych, którzy nie powinni siedzieć za kierownicą

Dolnośląscy policjanci przez tydzień prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Akcja trwała od 15 do 21 czerwca i miała jeden główny cel: usunąć z dróg kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu albo po zażyciu narkotyków.

W tym czasie funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu ponad 34 tysiące kierujących pojazdami mechanicznymi. Kontrole pokazały, że 56 osób prowadziło po alkoholu. Każda z nich stwarzała zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

 

Badania narkotesterami potwierdziły kolejne przypadki jazdy po środkach odurzających

 

Policjanci sprawdzali także, czy kierujący nie prowadzą po narkotykach. W czasie tygodniowych działań badaniu na obecność narkotyków w organizmie poddano 81 osób. Wynik był pozytywny u 12 kierujących.

To oznacza, że w ciągu kilku dni dolnośląscy funkcjonariusze ujawnili łącznie 68 kierujących, którzy prowadzili po alkoholu albo po narkotykach. Takie zachowanie uniemożliwia bezpieczne prowadzenie pojazdu i jest zabronione przez prawo.

 

Na drogach byli też kierowcy z zakazami i cofniętymi uprawnieniami

Podczas tej samej akcji policjanci zatrzymali również 20 kierowców z aktywnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Kolejnych 20 osób miało cofnięte uprawnienia decyzją starosty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowcy muszą liczyć się także z utratą prawa jazdy, konsekwencjami finansowymi i odpowiedzialnością za stworzenie zagrożenia na drodze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

PiotrPiotr

1 1

Jak premier Tusk publicznie w TV gada: Prawo jest takie jakie my uznajemy za słuszne. To posłuszny naród stosuje tą zasadę ogłoszoną przez najwyższego funkcjonariusza publicznego w III RP.
Mamy bardzo posłusznych obywateli :) ,, to chyba dobrze :) ??

11:42, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

5yuuhv5yuuhv

0 0

Same scierwa banderowskie tego nie dopisali

12:34, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

..........

0 0

Łapać, karać i publikować w sieci.

13:05, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%