Dolnośląscy policjanci przez tydzień prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Akcja trwała od 15 do 21 czerwca i miała jeden główny cel: usunąć z dróg kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu albo po zażyciu narkotyków.
W tym czasie funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu ponad 34 tysiące kierujących pojazdami mechanicznymi. Kontrole pokazały, że 56 osób prowadziło po alkoholu. Każda z nich stwarzała zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.
Policjanci sprawdzali także, czy kierujący nie prowadzą po narkotykach. W czasie tygodniowych działań badaniu na obecność narkotyków w organizmie poddano 81 osób. Wynik był pozytywny u 12 kierujących.
To oznacza, że w ciągu kilku dni dolnośląscy funkcjonariusze ujawnili łącznie 68 kierujących, którzy prowadzili po alkoholu albo po narkotykach. Takie zachowanie uniemożliwia bezpieczne prowadzenie pojazdu i jest zabronione przez prawo.
Podczas tej samej akcji policjanci zatrzymali również 20 kierowców z aktywnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Kolejnych 20 osób miało cofnięte uprawnienia decyzją starosty.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowcy muszą liczyć się także z utratą prawa jazdy, konsekwencjami finansowymi i odpowiedzialnością za stworzenie zagrożenia na drodze.
Piotr11:42, 23.06.2026
Jak premier Tusk publicznie w TV gada: Prawo jest takie jakie my uznajemy za słuszne. To posłuszny naród stosuje tą zasadę ogłoszoną przez najwyższego funkcjonariusza publicznego w III RP.
Mamy bardzo posłusznych obywateli :) ,, to chyba dobrze :) ??
5yuuhv12:34, 23.06.2026
Same scierwa banderowskie tego nie dopisali
.....13:05, 23.06.2026
Łapać, karać i publikować w sieci.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tydzień kontroli pokazał, kto nadal igra z prawem
Łapać, karać i publikować w sieci.
.....
13:05, 2026-06-23
Foxconn wybrał Środę Śląską–Miękinię
Brawo. Olbrzymi sukces władz samorządowych. Światowa firma nowoczesnych technologii.
.....
13:03, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Pasożyty do likwidacji. Można żyć bez urzędników starostwa.
.....
13:00, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Warto pamiętać, że czystki etniczne odbywały się na terytorium ówczesnej Polski między Polakami, z których jedni byli narodowości polskiej a inni - ukraińskiej. Nazywanie tego ludobójstwem to typowa skrajnie prawicowa manipulacja.
???
12:56, 2026-06-23