Kilkadziesiąt osób wzięło udział w uroczystości symbolicznego otwarcia ulicy Tarasa Szewczenki. Nie zabrakło ukraińskich dyplomatów, legnickich radnych, duchownych i przedstawicieli władz miasta.

- Środowisko legnickich Ukraińców jest wdzięczne wam za wysoki poziom moralności – zwrócił się do tych ostatnich Bohdan Pecuszok (na zdjęciu) ze Związku Ukraińców w Polsce.
- To ogólnopolskie polsko – ukraińskie wydarzenie. Symboliczny dowód na to, że Legnica jest miastem stojącym tolerancją i otwartością na inne kultury – dodał Pecuszok.


Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
Teraz niech rodzice tych idiotek ponoszą koszty za ewakuację i całą akcję.
Gość.
15:55, 2026-06-22
Największy deficyt naszych czasów
za chwilę wakacje. Na dwa miesiące będą nudy . Tak zawsze jest co roku. Kilka dni robią jakies spływy, koncerty a potem nic.
nudne wakacje
15:04, 2026-06-22
Bił, dusił i groził matce. Trafił do aresztu
Dobry chłopak. Sąsiadom mówił dzień dobry i chodził do kościoła.
Prawak
14:47, 2026-06-22
Oszczędności, mieszkanie i dochody Elżbiety Witek
Po ośmiu latach pisowskiego dojenia można powiedzieć jedno,niech się gonią.
CPK
14:35, 2026-06-22