Setki wiernych zgromadziły się dziś na wieczornej mszy świętej w legnickiej katedrze odprawianej intencji tragicznie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem Polaków. W katastrofie lotniczej zginęła m.in. para prezydencka.
Biskup Tadeusz Rybak odprawił mszę w intencji tragicznie zmarłych członków polskiej delegacji. Cały kościół zapełnił się ludźmi, którzy chcieli pomodlić się za elitę polskiego kościoła, polityki oraz wojska. Kazanie wygłosił biskup Marek Mendyk, który odniósł się do wielkiego dramatu Polaków, ale także przypomniał, że dokładnie pięć lat temu odszedł od nas Papież Polak - Jan Paweł II. Po mszy wierni złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.[FOTORELACJA]2139[/FOTORELACJA]


Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gaz w podstawówce. 204 osoby ewakuowane
Teraz niech rodzice tych idiotek ponoszą koszty za ewakuację i całą akcję.
Gość.
15:55, 2026-06-22
Największy deficyt naszych czasów
za chwilę wakacje. Na dwa miesiące będą nudy . Tak zawsze jest co roku. Kilka dni robią jakies spływy, koncerty a potem nic.
nudne wakacje
15:04, 2026-06-22
Bił, dusił i groził matce. Trafił do aresztu
Dobry chłopak. Sąsiadom mówił dzień dobry i chodził do kościoła.
Prawak
14:47, 2026-06-22
Oszczędności, mieszkanie i dochody Elżbiety Witek
Po ośmiu latach pisowskiego dojenia można powiedzieć jedno,niech się gonią.
CPK
14:35, 2026-06-22