Prawie 22 litry krwi zebrano podczas „I hutniczej zbiórki krwi”. 25 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Akcję zorganizował klub honorowych dawców krwi działający przy hucie.

Hutnicy w ten sposób postanowili wesprzeć swoją przychodnię przy Miedziowym Centrum Zdrowia.
Chęć oddania życiodajnego płynu wyraziły 53 osoby. Niestety, nie wszyscy mogli się swoją krwią ze względów zdrowotnych podzielić. Ostatecznie krew oddało 48 dawców.
Łącznie zebrano jej ponad 21,5 litra. Podczas akcji 25 osób się zarejestrowało się w bazie danych potencjalnych dawców szpiku kostnego.
To z pewnością nie ostatnia akcja reaktywowanego kilka miesięcy temu klubu dawców krwi działającego przy hucie. Jego członkowie są chętni do pomocy.
W listopadzie ubiegłego roku oddali krew dla 23-letniego mężczyzny, który uległ na terenie huty wypadkowi. [FOTORELACJA]12891[/FOTORELACJA]

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
My UBywatele Ukropolin nadajemy uzupatorowi Żeleńskiemu obywatelski Order Świni Białej! Bandera waskries! Galizien SS!
Mykoła
15:24, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
"My, obywatele RP, nadajemy Obywatelski Order Przyszłości prezydentowi Wołodymirowi Zełeńskiemu oraz narodowi ukraińskiemu" - takimi słowami rozpoczyna się akt nadania prezydentowi Ukrainy Obywatelskiego Orderu Przyszłości. To akt oporu wobec decyzji prezydenta Nawrockiego o odebraniu Zełeńskiemu OOB. Chwała Obywatelom RP!
zzz
14:57, 2026-06-23
Rowerowy łącznik coraz bliżej
Może i zrobią ścieżkę, ale przy okazji wytną drzewa - patrz róg z ulicą Fabryczną.
Twój nick
14:50, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Przez wieki stosunki między Polakami z Ukraińcami na etnicznych ziemiach ukraińskich (skąd tam się wzięli Polacy?) przypominały stosunki między panem Polakiem a niewolnikiem Ukraińcem. Były tak okrutne, jak na amerykańskich plantacjach bawełny, na francuskiej Martynice czy gdzieś w Afryce. Polacy mają wiele za uszami. Szczucie dzisiaj na Ukraińców przez prawicowych i lewicowych oszołomów, to akt wrogi wobec państwa z najsilniejszą europejską armią, które ma prawo samo wybierać sobie bohaterów. To akt wrogi wobec Polski i działanie na korzyść Rosji.
Zyn
14:50, 2026-06-23