Ponad 150 osób z Polski i Europy uczestniczy w III Międzynarodowym Tygodniu Głuchych, odbywającym się w Legnicy. W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie tygodnia, uczestnicy walczą w rywalizacji sportowej.

-Biorą w nich udział drużyny z Wrocławia, Warszawy, Raciborza i innych miejscowości – mówi Monika Inglot, jedna z organizatorek. - Wszyscy doskonale się bawią, a w niedzielę najlepsi odbiorą nagrody.
Tydzień Głuchych potrwa do wtorku. W poniedziałek uczestników będzie gościć Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, w której odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana „Wzmocnienie ludzkiej różnorodności”. Po konferencji wybiorą się na wycieczkę „Śladami Małej Moskwy”. We wtorek zwiedzą stolicę Dolnego Śląska.[FOTORELACJA]8768[/FOTORELACJA]

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Muzeum Miedzi prosi o pomoc w tworzeniu wystawy
Piękny pomysł. Gratuluję muzeum.
yanick
22:56, 2026-06-24
Autokary, kąpieliska i obozy pod lupą służb
ze szpitali nie kontrolowali
Szkoda
22:01, 2026-06-24
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
ale lewacka dyskryminacja
Jej
22:00, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
Rolnicy już mówią że wszystko wyschnie. Pośrednicy zrobią dobre ceny. Klienci zapłacą 300 % więcej za żywność. Jest słonko / nie ma wody
nie pada deszcz
20:58, 2026-06-24