Grzegorz Tomicki poeta, krytyki literacki i publicysta, a przede wszystkim legniczanin, był był bohaterem spotkania z cyklu „Legniczanie znani i lubiani”. Mówił o swojej poezji, którą czytała Krystyna Zajko – Minkiewicz

- Zbywał mnie półsłówkami stojąc przy katalogu. Dzisiaj mi wyjaśnił dlaczego tak się stało. Bardzo się spieszył, miał do napisania ważny tekst, a ja go zagadywałam.
Od czasu pierwszej próby zorganizowania spotkania Grzegorza Tomickiego z jego czytelnikami minęło czternaście lat. Antonina Trawnik dopięła swego i tym razem zaprezentowała legniczanom nie tylko poezje, ale i samego autora od podszewki w popularnym cyklu „Legniczanie znani i lubiani”. Choć, jak sam bohater twierdzi, nie jest znany i nie przez wszystkich lubiany.
- Mam nadzieje, że porozmawiamy o poezji, moje wiersze przeczyta Krystyna Zajko – Minkiewicz. Pisanie wierszy i czytanie ich na głos to dwie różne umiejętności, tej drugiej nie posiadam – mówił Grzegorz Tomicki przed spotkaniem.
-Bohaterkami będą „Pocztówki Legnickie” ale nie tylko. Mam nowy tomik wierszy jeszcze w maszynopisie.
Na pytanie czy czuje się znany i lubiany w Legnicy, poeta żartobliwie stwierdził, że znany jeszcze nie jest, lubiany natomiast nie przez wszystkich, choćby za to co pisze o Legnicy. Grzegorz Tomicki oprócz poezji ma w swoim dorobku także kilka opowiadań.
- Za pierwsze, które napisałem w wieku 49 lat od razu dostałem nagrodę. Bardziej jednak ciągnie mnie do wierszy – dodaje z uśmiechem.
- Dostawałem też nagrody za poezję kiedy startowałem w konkursach. Teraz jestem w nich jurorem. Teraz ja oceniam i to jest fajniejsze.
Tomicki był przewodniczącym jury konkursu poetyckiego o Legnicy, zorganizowanego przez TML. Już niebawem właśnie tam będzie prowadził warsztaty literackie. Na spotkaniu z poetą pojawili się między innymi uczestnicy owego konkursu by posłuchać poezji mistrza. Przy okazji dowiedzieć się mogli, że to człowiek z krwi i kości, nie pozbawiony jak wszyscy zwykłych ludzkich słabostek.[FOTORELACJA]11884[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tak oszukują na truskawkach. Uważaj przy zakupie
Największym oszustem w sprzedaży truskawek na Dolnym Śląsku jest pewien ukra. A sprzedawcy to druga swołocz. Oszukują na wagach.
Stravberry24h
23:43, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
kiedyś były popularne takie z ruchomym waflem śnieżka czy coś
Żanetta
23:12, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Nie płaciłem składek ZUS ale biorę wysoką emeryturę. Doimy durne polskie owieczki i barany. Amen.
Xsionc
21:29, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Jestem analfabetomi nawet jednego zdania nie napisze bez błendu. Tak jak nie zaspiewam kolendy bom tłuk bez szkoły. Ale warzne ze tusk przywrucił mojemu papie ubekowi emeryturke
.....
20:27, 2026-06-23