Kilkadziesiąt fotografii Tadeusza Zycha okazujących Paryż sprzed zamachu terrorystycznego można zobaczyć na wystawie w ośrodku Diagnostyki Onkologicznej. W sobotę odbył się wernisaż wystawy.
Tadeusz Zych to nie tylko fotografik, ale także malarz. Do Legnicy jednak trafiły jego fotografie. Wystawa nosi tytuł „Życie wielkich miast – Paryż”. Paryż był pierwszym miastem, które pokazał w cyklu pod takim właśnie hasłem. Paryska wystawa jest bardzo unikatowa.

- Dziś taki Paryż jest już historyczny, dziś widać w nim wojsko, ludzie też są inni, smutniejsi, zaniepokojeni.
Wystawę można zobaczyć w Ośrodku Diagnostyki Onkologicznej, niekoniecznie trzeba być pacjentem ODO, by podziwiać prace Zycha.
-Postanowiłem pokazać zdjęcia w Legnicy, bo coraz bardziej zakochuję się w tym mieście. Po Krakowie i Nowym Sączu, to trzecie miasto, w którym się zakochałem – dodaje Tadeusz Zych.
- Paryż jest moim prezentem dla Legnicy, bo to miasto przypomina mi go w pewnym sensie. Pomimo opinii, że ludzie stąd wyjeżdżają, chyba, że zostają ci najlepsi i najciekawsi, najbardziej uśmiechnięci. Stowarzyszenie Europa Donna pokazuje, że można tu zrobić dużo dobrego i skupić wokół siebie masę pozytywnie nastawionych ludzi – dodaje fotografik.
Tadeusz Zych jest wielkim przyjacielem legnickiego ruchu Europa Donna i obiecał, że jeszcze nie raz do naszego miasta wróci.[FOTORELACJA]11907[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
"My, obywatele RP, nadajemy Obywatelski Order Przyszłości prezydentowi Wołodymirowi Zełeńskiemu oraz narodowi ukraińskiemu" - takimi słowami rozpoczyna się akt nadania prezydentowi Ukrainy Obywatelskiego Orderu Przyszłości. To akt oporu wobec decyzji prezydenta Nawrockiego o odebraniu Zełeńskiemu OOB. Chwała Obywatelom RP!
zzz
14:57, 2026-06-23
Rowerowy łącznik coraz bliżej
Może i zrobią ścieżkę, ale przy okazji wytną drzewa - patrz róg z ulicą Fabryczną.
Twój nick
14:50, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Przez wieki stosunki między Polakami z Ukraińcami na etnicznych ziemiach ukraińskich (skąd tam się wzięli Polacy?) przypominały stosunki między panem Polakiem a niewolnikiem Ukraińcem. Były tak okrutne, jak na amerykańskich plantacjach bawełny, na francuskiej Martynice czy gdzieś w Afryce. Polacy mają wiele za uszami. Szczucie dzisiaj na Ukraińców przez prawicowych i lewicowych oszołomów, to akt wrogi wobec państwa z najsilniejszą europejską armią, które ma prawo samo wybierać sobie bohaterów. To akt wrogi wobec Polski i działanie na korzyść Rosji.
Zyn
14:50, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Stul japę, bandersynie i pod Buczę do okopów pomagać bronić krainyU! Paszoł won!
Do ???
14:39, 2026-06-23