W Legnicy odbył się Dolnośląski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Imprezę zorganizowały Klub „Anna” z Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu i „Olimp” Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Krakowskiego.

Część zawodników po wstępnej klasyfikacji do grup sprawnościowych, rozegrała gry obserwowane i to one zadecydowały o końcowym podziale. Ostatecznie zawodnicy rywalizowali w szesnastu grupach męskich i dziewięciu żeńskich. Wszyscy stanęli na podium i otrzymali jednakowe nagrody bez względu na zajęte miejsce.
Organizatorzy dziękują wszystkim instytucjom i firmom, które pomogły w organizacji turnieju. Są nimi: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, Decathlon, Lidl, Szkoła Podstawowa nr 9, Fundacja Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski, Stowarzyszenie „Nasz Dom”' oraz Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu. Ponadto organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom z PWSZ w Legnicy, studentom AWF z Wrocławia oraz pracownikom DPS w Legnickim Polu i WTZ w Legnicy im. Krakowskiego.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"11922"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zapomniany protest, który zmienił naszą historię
Gdyby teraz strajkowano z powodu podwyżek cen to byśmy mieli strajki co tydzień.
.....
15:46, 2026-06-25
Zapomniany protest, który zmienił naszą historię
tak się kończą protesty. Były zakłady - nie ma zakładów - nie ma pracy i jest jak chcieli
nie ma nic
15:40, 2026-06-25
Zapomniany protest, który zmienił naszą historię
Wyrobnicy są od roboty a nie od strajkowania. Wywalać na bruk! Tak jak w wiekopomnym dziele Wajdy "Ziemia Obiecana"!
Władza
15:08, 2026-06-25
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Skąd narzekania mieszkańców? wystawcie domy na sprzedaż, chętnie odkupię. Piękna dzielnica, śliczne domy i jeszcze ładniejsi mieszkańcy, no nic tylko pozazdrościć. aha to stąd ten hejt? przez zazdrość?🤣
Bizon
14:47, 2026-06-25