Miniony weekend uraczył na nie tyko piękną pogodą, ale także ogromem imprez. Dwa dni rozbrzmiewała muzyka na dziedzińcu Akademii Rycerskiej. Pod zamkiem stanął autentyczny czołg Rudy 102. Zobaczcie nasze fotogalerie.
Sobota
W SP nr 7 stawiają na rodzinę
Gry, zabawy i konkursy z nagrodami, prezentacja talentów, degustacja pysznych ciast, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały uczestników na festynie w Szkole Podstawowej nr 7.
[FOTORELACJA]12815[/FOTORELACJA]
Rockowe święto na dziedzińcu Akademii Rycerskiej
Osiem kapel z całej Polski walczyło o nagrody w Przeglądzie Kapel Rockowych - Legnica 2017. Na zakończenie wieczoru sceną zawładnął Piotr Rogucki z zespołem Coma.
[FOTORELACJA]12824[/FOTORELACJA]
Militarna sobota w Zamku Piastowskim za nami
Po dwóch dniach wypełnionych konferencjami naukowymi, odbyła się mniej oficjalna część obchodów tegorocznych Dolnośląskich Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych. Królowały żołnierskie klimaty.
[FOTORELACJA]12817[/FOTORELACJA]
::video{"type":"single","item":"5138"}
::video{"type":"single","item":"5144"}
Niedziela
Pierwsza Komunia święta w kościele Matki Bożej Królowej Polski
W legnickiej parafii Matki Bożej Królowej Polski odbyły się uroczystości I Komunii św. do której przystąpiło dziewięćdziesięcioro czworo dzieci. [FOTORELACJA]12825[/FOTORELACJA]
Smakowita majówka rodzinna w Prochowicach
Konkursy z nagrodami, występy artystyczne, popisy sportowe i mnóstwo dobrego jedzenia czekało na uczestników majówki w Prochowicach. Wszystkie atrakcje łącznie z degustacją potraw, były za darmo.
[FOTORELACJA]12828[/FOTORELACJA]
::video{"type":"single","item":"5150"}
Koncert „Muzyka Wyklęta” na dziedzińcu Akademii Rycerskiej
Sześć zespołów wystąpiło w koncercie „Muzyka Wyklęta”, zorganizowanym z okazji obchodów roku majora Władysława Dybowskiego. Gwiazdą była formacja KSU.
[FOTORELACJA]12836[/FOTORELACJA]
W Zamku Piastowskim zakończyły się Dni Pionierów Osadnictwa
Mszą w kościele św. Jana Chrzciciela oraz biesiadą na dziedzińcu Zamku Piastowskiego i biesiadą osadników zakończyły się III Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych. Gośćmi specjalnymi byli Irena Karel i Sylwester Chęciński.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"12829"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład
Koniec zmiany w chucie Legnica. Czeba iść spać bo rano przed 5 znowu czeba wstać do roboty.
Hejter z kunic
15:44, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Dziwne, nie pracują w upale!
To ja
15:26, 2026-06-26
Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład
Błaźnij się dalej, analfabeto. Wszyscy uwierzą, kolENdniku. Napisz choć jedno zdanie bez błędu, tępaku bez szkoły, za to z wyciskarką. Ha ha ha!
Do ......
15:14, 2026-06-26
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Szanowni Państwo, komentarze dotyczące ulicy Karlinskiego należy uznać za prawdziwe i odzwierciedlające rzeczywiste nastroje mieszkańców naszego miasta.. Zdumiewające jest jednak to,że jakiejś tam ulicy na peryferiach miasta poświęca się tyle działań i uwagi władz miasta , za którymi idą pieniądze podatnika ,czyli każdego z nas. Problem hałasu dotyczy większości ulic w Legnicy. To, że po wybudowanej drodze będą jeździć samochody to nic zaskakującego. Wydaje się, że problem jest nagłaśniany przez osoby związane z Ratuszem ,które wykorzystują stanowiska i koneksje do swoich partukularnych interesów. Ktoś słusznie napisał,że przebieg drogi i jej charakter znany był zanim mieszkańcy podjęli decyzję o budowaniu swojego domu w tym miejscu. Trudno uwierzyć w to, że nie mieli o tym pojęcia zwłaszcza ci, którzy tam mieszkają i pracują w strukturach miasta. Wiele jest innych miejsc w Legnicy, które są chybioną inwestycją poniesioną za pieniądze podatnika a jedynym jej efektem jest terroryzowanie życia mieszkańców. Chociażby parking przy rondzie na ulicy Bielańskiej. Codzienne ryki silników, dryftowanie itp. Na apel mieszkańców o rozwiązanie problemu , chociażby instalację monitoringu miasto odpowiada ,że nie ma pieniędzy. I gdzie tu sprawiedliwość i gospodarność władz miasta?
Karol
15:03, 2026-06-26