Kilkadziesiąt osób spotkało się w Galerii Sztuki na wieczorze autorskim Tadeusza Stupnickiego, który zadebiutował tomikiem poezji zatytułowanym „Takie tam”.

O napisanie przedmowy Stupnicki poprosił swojego przyjaciela Grzegorza Żurawińskiego. „Lekkomyślnie się zgodziłem, a potem ogarnął mnie strach. Bo to ani wiedzy, ani kompetencji, by specjalista od prozy życia udawał przewodnika po poezji. Podrzucony mi zestaw kartek z wierszami potęgował jedynie przerażenie. Poczułem jak „spojrzenie się rozszerza, choć bardzo bolą oczy” (to, jak i kolejne cytaty, z wierszy autora tomiku), wchodząc z butami w jego intymny świat smutku i ciężaru dojrzałości. „Ciężko mi rozpoznać, który kierunek obrać”. Tym bardziej, że „w złej grze dobra mina/parę zębów w uśmiechu/nie pomaga mi wcale/w wyglądzie” – napisał „Żuraw”.
- Ludzie zazwyczaj pisząc wiersze odkrywają swoją duszę, Tadeusz wręcz odwrotnie, ukrywa ją za swoją poezją. Chowa się za swoimi wierszami – dodał w prywatnej rozmowie przyjaciel autora tomiku.
Ocenić to można jedynie czytając osobiste wynurzenia Tadeusza Stupnickiego. Wieczór autorski odbył się w sobotnie popołudnie w legnickiej Galerii Sztuki. Przybyło na niego dość spore grono przyjaciół i znajomych autora. Być może jednak nie jest taki samotny jak myślał?
Wieczór poprowadził Jan Hila, muzycznie oprawił go Tadeusz Olchowski, wiersze oprócz samego autora czytał Albert Pyśk. Sala w galerii pełna była słuchaczy. [FOTORELACJA]13526[/FOTORELACJA]
Anonimowy Gość10:00, 29.10.2017
Brawo Panie Tadeuszu. Gratulacje!
Anonimowy Gość11:00, 29.10.2017
Super !
Anonimowy Gość01:00, 29.10.2017
Hurrrrrrrrrraaaaaaaaa!
Oto legnicka Galeria Sztuki w wietrzne sobotnie popołudnie obdarowała nas kawałeczkiem naprawdę niezłej poezji!
Tadziu, gratulacje! Twoja zabawa słowem urzeka!
Anonimowy Gość05:00, 29.10.2017
A jednak w tej Legnicy coś się dzieje. Oby więcej takich tam wierszy
Anonimowy Gość09:00, 29.10.2017
[quote="Gość"]A jednak w tej Legnicy coś się dzieje. Oby więcej takich tam wierszy[/quote]
O właśnie, oby więcej!
Świetny tytuł tomiku! Chciałoby się rzec: SUPER!, ale prowadzący spotkanie zakazał :-)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Kupaj powinien przenieść DNI LEGNICYw takie upały ludzie udaru dostaną , mało kto normalny się wybiera do parku a reszta to sie pospija , szykujcie SOR
julka
19:18, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
A dlaczego nie Leszka flaszki Glodzia. Generała biskupa i opoja.
.....
18:31, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Powinien być zakaz pracy w ekstremalnych upałach
Moim zdaniem
18:30, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
"Gryf" czyli pisowiec i nacjonalista. Do tego na drugim miejscu antysemita Dmowski. Co się dzieje w tej szkole? Ksiądz proboszcz kazał wszystkim tak głosować?
Alfons
17:48, 2026-06-26