Członkowie Dziecięco – Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej nakręcili film o swojej muzycznej pasji. Premiera produkcji zatytułowanej „Z dętego życia wzięte” odbyła się w Sali Maneżowej.


Członkowie orkiestry na premierę, która odbyła się w czwartek 9 listopada zaprosili swoich najbliższych. Nie da się ukryć po obejrzeniu ich produkcji, pomysłowości im nie brakuje. W dwudziestominutowym filmie pokazali swoje muzyczne życie, próby, naukę indywidualną i występy. Nie zabrakło mini wywiadu z „ojcem założycielem” orkiestry. Być może nie wszyscy muzycy, a z pewnością nie wszyscy rodzice młodych muzyków wiedzieli, że Piotr Budzianowski przez 20 lat był kapelmistrzem wojskowej orkiestry, że zanim z Leszna przyjechał do Legnicy, tam właśnie stworzył dwie dziecięco – młodzieżowe orkiestry dęte, że kocha młodzież, a na równie z nią muzykę, która jest jego pasją i w końcu, że jest multiinstrumentalistą.
Piotr Paweł Budzianowski pracuje z 42 młodymi muzykami. Prawie 30 wystąpi podczas legnickich obchodów 11 listopada.
W tej chwili gra około 20 osób, pozostali po zdaniu egzaminu dołączą do nich. Każdy uczy się od podstaw. Zaczynają od nauki nut i poznawania instrumentu. Jednym zajmuje to kila tygodni, innym kilka miesięcy. Dodać należy, że w orkiestrze grają dzieci niepełnosprawne i doskonale sobie radzą. Grupa jest bardzo zgrana. Muzycy spędzają czas nie tylko na próbach. Mają już za sobą pierwsze sukcesy.
- Od trzech lat jeździmy na festiwale w kraju i za granicą. Jesteśmy właśnie po dwóch. Występ w Czechach zaowocował dla nas wyróżnieniem. Jak na taką młodziutką orkiestrę to duży sukces, tym bardziej, że stratowały reprezentacje aż z ośmiu krajów. W Lesznie natomiast obroniliśmy tytuł „Brązowego Pasma” - dodał Piotr Paweł Budzianowski.
Dziecięco – Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta działa przy Legnickim Centrum Kultury. Za dwa lata obchodzić będzie jubileusz pięciolecia. Jak mówi kapelmistrz, największym marzeniem jest ubranie członków orkiestry w mundury. Orkiestra „wychodzi” na ulice miasta, zobaczymy ją w najbliższą sobotę 11 listopada. Pięknie prezentowałaby się w galowym rynsztunku.
::video{"type":"single","item":"6143"}
[FOTORELACJA]13577[/FOTORELACJA]Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W której rubryce radni wpisali diety?
W końcu powinno się potraktować "omyłkowiczów" z pełną surowością prawa. Jeżeli składają jakieś dokumenty i swoim podpisem potwierdzają prawdziwość danych to powinni przed ich złożeniem sprawdzić je przynajmniej dwa razy. A poza tym skoro tak traktują swoje oświadczenia to w jaki sposób odnoszą się do swoich obowiązków radnego, głosowań itp. Też potem będą się tłumaczyć, że nie doczytali, nie zauważyli, nie zwrócili uwagi? Za to jedno bardzo sprawnie im wychodzi, uruchamianie łapek w ocenie komentarzy.
rozbawiony
11:41, 2026-06-26
W której rubryce radni wpisali diety?
W końcu powinno się potraktować "omyłkowiczów" z pełną surowością prawa. Jeżeli składają jakieś dokumenty i swoim podpisem potwierdzają prawdziwość danych to powinni przed ich złożeniem sprawdzić je przynajmniej dwa razy. A poza tym skoro tak traktują swoje oświadczenia to w jaki sposób odnoszą się do swoich obowiązków radnego, głosować itp. Też potem będą się tłumaczyć, że nie doczytali, nie zauważyli, nie zwrócili uwagi? Za to jedno bardzo sprawnie im wychodzi, uruchamianie łapek w ocenie komentarzy.
rozbawiony
11:39, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
w Winkelmanie ludzie pracują po 12 godzin
malik
11:30, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
a na strefie ludzie pracują po 12 godzin w upałach, nikt nie przestrzega kodeksu pracy
bajka
11:28, 2026-06-26