Prochowiczanie jako pierwsi byli gośćmi urodzinowej fety kabaretu Elita. Występ dzisiaj już pięćdziesiąt lat liczącej sobie grupy, zobaczyło około dwustu osób.

„Kurna chata”, „Do serca przytul psa” czy „Hej, szable w dłoń” - te słynne piosenki mogli usłyszeć mieszkańcy Prochowic podczas sobotniej fety z Elitą. Piosenki zaśpiewali Jerzy Skoczylas, Leszek Niedzielski, Stanisław Szelc oraz dwie piękne panie Aga Damrych i Marta Dzwonkowska. Wstęp na imprezę był bezpłatny.
- Imprezy, które organizujemy zawsze są dla naszych mieszkańców bezpłatne, a stały kalendarz ciągle wzbogacamy takimi właśnie „perełkami” - mówi Alicja Sielicka, burmistrz miasta i gminy Prochowice.
- Nie ukrywam, że jest nam łatwiej ponieważ mamy swojego promotora, Tadeusza Samborskiego, człowieka który wspiera naszą działalność kulturalną. A jako organizatorzy zawsze jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Dziś czujemy się wyróżnieni, że takie osobistości, znane w Polsce i za granicą zaszczyciły nas swoją obecnością i mogliśmy się wspólnie bawić – dodaje Alicja Sielicka.
Kabaret Elita, na zaproszenie Tadeusza Samborskiego, już niebawem zagości także w Legnicy.[FOTORELACJA]14167[/FOTORELACJA]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład
Zapomniałem jeszcze dodać soku pomarańczowego wyciąganego ze świeżych owoców. Wiesz co to jest wyciskarka do soków?
......
10:42, 2026-06-26
W której rubryce radni wpisali diety?
Ja rozumiem, że sezon ogórkowy, że gorąco, że klikalność spada - ale litości...
Rozbawiony
10:20, 2026-06-26
Zapomniany protest, który zmienił naszą historię
W Hance też strajkowali i wyrzucali z roboty. Gdyby wiedzieli co ich spotka po 90 roku to by w du piu to wtedy mieli.
Jurek
09:59, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
rozumiem że RATOWNICY Z PLAŻY też dostaną wolne i wcześniej pójdą do domu gdy tylko SŁOŃCE MOCNIEJ ZAGRZEJE
tak tak
09:59, 2026-06-26