Prezentacją bractw rycerskich rozpoczął się wielki piknik historyczny „Legnickie Pole 1241 - tu można stracić głowę”. Centrum Legnickiego Pola zamieniło się w średniowieczną osadę.

- Bić się będziemy po raz trzeci, po raz pierwszy w Legnickim Polu. Rekonstrukcja bitwy pod Legnicą odbędzie się w miejscu, gdzie w biegłym roku było obozowisko rycerstwa i tam zapraszamy serdecznie – zachęca Henryk Babuśka, wójt gminy Legnickie Pole.
Rekonstrukcja potyczki Henryka Pobożnego z Mongołami odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00, piknik jednak trwa już od piątku. Centrum stolicy gminy pełne jest średniowiecznych kramów i rzemieślniczych stoisk. Zobaczyć, skosztować i kupić można wyroby rzemiosła, stroje, potrawy i napitki. Przede wszystkim jednak poczuć atmosferę czasów, w których historyczna potyczka miała miejsce.
- Cieszę się bardzo, że Legnickie Pole zaczyna czuć klimat średniowiecza. Wielka w tym zasługa mieszkańców, którzy bardzo czynnie włączają się w kilkumiesięczne przygotowania inscenizacji – mówi Henryk Babuśka. - Dzięki temu w sobotę będziemy znów mogli zobaczyć bitwę, a Legnickie Pole od kilku dni jest prawie jak średniowieczna osada.
Legnickie Pole zaprasza w sobotę już od 12.30. W obozie rycerskim odbywać się będą pokazy walk rycerskich, turniej łuczniczy i pokazy konne. W centrum wsi odbywać się będą warsztaty rzemiosła, zabawy dla dzieci z historią w tle, spektakl w wykonaniu Gwardii Gryfa i koncerty zespołów muzyki dawnej. Kulminacja imprezy, czyli rekonstrukcja bitwy odbędzie się o godzinie 17:00.
Przypominamy, że w związku z piknikiem historycznym w Legnickim Polu obowiązuje zmiana organizacji ruchu.[FOTORELACJA]14246[/FOTORELACJA]

Anonimowy Gość09:00, 05.05.2018
Ja wolę poczekać na zdjęcia. W wolnej chwili zobaczę jak było a tymczasem pakuje się na weekend w górach
Anonimowy Gość04:00, 06.05.2018
To co się tam wydarzyło to jakaś jedna wielka kpina sektory vip i chołota w krzakach ludzie z dziecmi na ramionach żeby coś mogły zobaczyć pomiedzy krzakami gratuluję włodarzom legnickiego pola i nie polecam na przyszłość
Anonimowy Gość04:00, 06.05.2018
To co się tam wydarzyło to jakaś jedna wielka kpina sektory vip i chołota w krzakach ludzie z dziecmi na ramionach żeby coś mogły zobaczyć pomiedzy krzakami gratuluję włodarzom legnickiego pola i nie polecam na przyszłość
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tak oszukują na truskawkach. Uważaj przy zakupie
Największym oszustem w sprzedaży truskawek na Dolnym Śląsku jest pewien ukra. A sprzedawcy to druga swołocz. Oszukują na wagach.
Stravberry24h
23:43, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
kiedyś były popularne takie z ruchomym waflem śnieżka czy coś
Żanetta
23:12, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Nie płaciłem składek ZUS ale biorę wysoką emeryturę. Doimy durne polskie owieczki i barany. Amen.
Xsionc
21:29, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Jestem analfabetomi nawet jednego zdania nie napisze bez błendu. Tak jak nie zaspiewam kolendy bom tłuk bez szkoły. Ale warzne ze tusk przywrucił mojemu papie ubekowi emeryturke
.....
20:27, 2026-06-23