Od wspólnej kąpieli w lodowatej wodzie jeziora w Spalonej rozpoczęły dzień Legnickie Morsy. Nie zapomnieli jednak o tym, że dziś szczególny dzień. Mają puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą zamierzają wypełnić po brzegi.


- Kąpiemy się w każdą niedzielę. Ze względu na pandemię, to spontaniczne zanurzenia, nie umawiamy się więc, ile osób poczuje potrzebę i się zjawi, tyle wchodzi do wody – powiedział Paweł Pundyk, szef Legnickich Morsów.
- Zanurzymy się, zjemy przy ognisku kiełbaski i będziemy kwestować wśród mieszkańców Spalonej. To też spontaniczne, będziemy wdzięczni za każdą złotówkę – dodał szef Morsów.
Morsowanie wzbudza coraz więcej zainteresowania i robi się coraz modniejsze wśród Polaków. Nad brzegiem jeziora zjawiło się wielu ciekawych tej niezwykłej kąpieli, którzy przyglądali się śmiałkom.
- Coraz więcej ludzi do nas dołącza. Dzwonią do mnie, pytają jak zacząć. Bardzo wiele osób zanurza się w wodzie prosto „z kanapy”, mówiąc przysłowiowo. Choć kąpiele w lodowatej wodzie są bardzo zdrowe, to takie zachowania są bardzo niebezpieczne. Morsowanie to sport ekstremalny i trzeba się do niego przygotować. Morsy zawsze chętnie udzielą rady każdemu – podsumował Paweł Pundyk, po czym zjechał po śniegu na pośladkach wprost do pokrytej taflą lodu wody.[FOTORELACJA]17144[/FOTORELACJA]
Anonimowy Gość03:00, 31.01.2021
Czy to jest szkolenie morsowania ?
Czy sanepid wspierany przez 100 funkcjonariuszy wylegitymował morowników ?
Czy oni mają licencje na morsowanie ?
Czy prawo wodne zezwala na morsowanie w tym akwenie w porze zimowej a jeśli tak to czy właściciel akwenu opłacił składki ?
Anonimowy Gość03:00, 01.02.2021
Coś ich cieniutko.Wykruszają się.
Anonimowy Gość11:00, 16.02.2021
Czyli morsują tylko z grubszą tkanką, tak na zdjęciach widać.Szczupli do ciepłej , letniej wody.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
Jak często dmuchańce są myte i dezynfekowane, czy Sanepid to sprawdza?
Dzieci roznoszą
17:42, 2026-06-24
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
Czasami lepiej jest nie robić żadnych promocji niż robić dziadowskie...
rozbawiony
17:40, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
Rekord na ziemiach Polski to Ścinawa w 1943 - 40,5 st C. Rekord naszego miasta (10-ty w skali rekordów kraju) to 38,9 st C w dniu 19 sierpnia 1892 roku. W niedzielę w Legnicy ma być 40 !!!... Szykujcie sobie, proszę redakcji stosownego artykulika.
mno
17:18, 2026-06-24
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
Igrzyska dla ludu czas zacząć, proszę pamiętać o rolkach, zachwycony.
Czas na zmiany
16:37, 2026-06-24