Karnawał dobiega końca. Ale zanim się skończy czekają nas ostatki. Ostatnie, huczne dni karnawału większości z nas kojarzą się z nieśmiertelnym „śledzikiem”. A jak śledzik to tylko w Tivoli.

Legnicka restauracja Tivoli od kilku lat zaprasza na organizowane specjalnie na ostatki śledziowe uczty. Tegoroczna zaczęła się dzisiaj i potrwa do soboty.
W karcie śledzie na 26 sposobów.Są śledzie z jabłkiem, pomarańczą, w powidłach śliwkowych, z jabłkiem i ogórkiem. Nie sposób wymienić wszystkich. Najlepiej po prostu iść i skosztować tych specjałów.
Na półmiskach kolorowo i apetycznie wyglądające potrawy, których głównym składnikiem jest ta niepozorna ryba. Wszystko świeże, przygotowane w danym dniu, choć są takie, które trzeba przyrządzić wcześniej żeby nabrały smaku.
[FOTORELACJA]1152[/FOTORELACJA]
- U nas śledzie cieszą się powodzeniem cały rok – mówi właściciel restauracji – ale najbardziej w okresie świątecznym i w ostatki.
W stałej ofercie restauracji są śledzie podawane na kilka sposobów. Cieszą się wielkim powodzeniem, ale prawdziwy śledziowy festiwal zaczyna się w ostatnich dniach karnawału. Smakosze mogą skosztować dań na miejscu, mogą również zakupić i zabrać je do domu.
Tylko tu podawane są Śledzie Pani Czesi. Ich nazwa pochodzi od imienia kucharki, która ponad 40 lat temu po raz pierwszy je przyrządziła i podała w Tivoli. Właściciel również ma swoje ulubione danie z ryb.
- Ja najchętniej jem śledzie po skandynawsku, w zalewie słodko – kwaśnej z czerwoną cebulką – mówi właściciel – mają niepowtarzalny, delikatny smak, który jest ucztą dla nawet najbardziej wybrednego podniebienia. Zapraszam do Tivoli, przygotowaliśmy dla Państwa śledziową ucztę na 26 sposobów. Zapraszam i życzę niezapomnianych doznań kulinarnych.



Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Słoneczna coraz bliżej końca remontu
Ale zazdrosne przegrywy zaczynają wyć z zawiści! Ha ha ha! Ciekawe co wy wystawicie? Grilla na balkonie w familioku? Paseratti B5 tdi na chodniku pod familiokiem czy kałdi z lpg na osiedlowym parkingu? Ha ha ha!
Karrington
09:18, 2026-06-24
Słoneczna coraz bliżej końca remontu
Słoneczna nie jest gorsza od ul karingtonów. Dom + Auto na pokaz = to pełen komplet
tak
09:05, 2026-06-24
Słoneczna coraz bliżej końca remontu
Ludzie z tych domeczków za chwilę powystawiają swoje auta. Ulica będzie przystrojona autami ku zadowoleniu pieszych, rowerzystów, hulajgonistów i rolkowców
i focia na FB
09:04, 2026-06-24
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
No widzisz, nieudaczniku?? Nie płaciłem, a mam wysoką emeryturę! A ty co masz z tej swojej tyrki za ochłapy? Głodówkę i zapomogę z MOPSu? Pochwalony, baranku! Tak, doimy takich baranów jak ty! Xionc Prodzisz.
Do .....
08:18, 2026-06-24