W Legnicy gości mer francuskiego Roanne Yves Nicolin. Jego wizyta związana jest jubileuszem 10-lecia partnerstwa obu miast.

Choć kontakty Legnicy z francuskim partnerem do intensywnych nie należą, to prezydent Krzakowski jest innego zdania.
- Partnerstwo realizowane jest na różnych płaszczyznach. Dotyczy kultury, edukacji, kontaktów różnych grup społecznych, choćby turystów, czy sportowców - przekonuje Tadeusz Krzakowski.
- Ale też wymiany administracyjnej. W tym roku kolejny raz przedstawiciele naszego miasta przebywali na stażu w Roanne. Również przedstawiciele Roanne odbywają staże w naszym mieście. Głównie w Legnickim Centrum Kultury i Galerii Sztuki - dodaje prezydent.
Krzakowski i Nicolin zapowiadają, że kontakty między miastami zostaną "poszerzone".
- Określimy symbolicznie nowe kierunki współpracy. Mówimy o więziach i wspólnych cechach naszych miast, które chcielibyśmy żeby się stały motorem rozwoju. To ogólne stwierdzenia, ale dzisiaj trudno definiować wprost, co będziemy robić. Chciałbym doprowadzić do wymiany i kontaktów biznesowych - wyjaśnia prezydent Legnicy.

- Legnica funkcjonuje zupełnie inaczej niż my. Chcemy obserwować to co dzieje się u was i korzystać z najlepszych doświadczeń. Możliwość przyjazdu to po 10 latach dała mi możliwość zobaczenia, jak Legnica się rozwinęła i zmodernizowała.
W piątkowe południe francuscy goście odwiedzili wystawę poświęconą dziesięcioleciu partnerstwa, która stanęła w Rynku. Wieczorem wezmą udział w uroczystej gali z okazji 10-lecia partnerstwa, która odbędzie się w Akademii Rycerskiej.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"11824"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Uwaga! Groźny żar idzie na Legnicę
Pogoda fantastyczna. Można podjechać na weekend nad Bałtyk .
BAŁTYK
08:38, 2026-06-25
Uwaga! Groźny żar idzie na Legnicę
w takie upały należy uważać na mięso w promocjach . mleko też potrafi się zepsuć
żywność
08:37, 2026-06-25
Uwaga! Groźny żar idzie na Legnicę
... jak to dobrze , że legniccy miejscy idioci polikwidowali zieleń w centrum miasta ! tworząc betonozę !!! jakie to ekologiczne i przyjazne środowisku !! - to badania psychiatryczne wykażą w szpitalu ! jakie my mamy szczęście - to nie wiecie !... i to wszystko , dla dobra mieszkańców i zwierzyńców legnickich . Tak odciska się piętno zlewaczenia umysłowego - nie ważne jak ,ale ma być inaczej ! - p-o naszemu ! ! ! Taki dzień jak dzisiaj - szczególnie gorący - , p-o winien być testem na ''mądrość'' wykonanych zmian ! na legnickim rynku i przyległych okolicach ! Następnym krokiem , będą zawieszane w centrum miasta , zielone banery z widokiem drzew i trawników dla ukojenia widoków i ochłody rozgrzanej betonozy . To nasza wina - jak wybraliśmy - tak mamy !
gupi
08:32, 2026-06-25
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
młodsze klasy nie mają pasków czerwonych więc dyskryminacja
Twój nick
08:31, 2026-06-25