Około 10 mln. zł kosztował remont dworca kolejowego w Chojnowie. Inwestycję, która uroczyście została oddana do użytku, została sfinansowana ze środków własnych PKP S.A. oraz środków budżetu państwa.

- Wiele mówi się o inwestycjach w infrastrukturę transportową, bardzo wiele mówi się przede wszystkim o inwestycjach związanych z transportem drogowym, o budowie ekspresówek, modernizacji autostrad, również o funduszu dróg samorządowych, ale myślę że niedocenionym tematem są inwestycje w transporcie kolejowym realizowane przez PKP – zaznaczał podczas uroczystego otwarcie dworca Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski.
Zmiany na dworcu nie byłyby możliwe, gdyby niezaangażowanie władz miejskich. Możliwość pozyskania środków z budżetu państwa przez PKP na wykonanie przebudowy dworca, była możliwa pod warunkiem zagospodarowania części użytkowej dworca na cele publiczne przez gminę miejską Chojnów. W wydzierżawionym przez miasto pomieszczeniu dworcowym, powstała poczekalnia dla młodzieży i mieszkańców oczekujących także na autobusy i busy.
- Cieszymy się że oprócz tej części dworca poświęconej kolei znalazła się tutaj również poczekalnia autobusowa. Ważne jest, aby dworzec był takim centrum przesiadkowym, gdzie będzie koncentrowało się życie tego miasta – skomentował Krzysztof Golubiewski, członek zarządu PKP S.A.
Kompleksowa, trwająca ponad rok modernizacja, objęła wszystkie elementy obiektu. Kolejnym krokiem ma być remont sąsiedniego placu Dworcowego.
- Dopełnieniem tego miejsca będzie kompleksowe centrum przesiadkowe dla busów i autobusów, które znajduje się po drugiej stronie dworca a obecnie jest w fazie projektowania – dodał Jan Serkies, burmistrz Chojnowa.
- Dynamiczny rozwój infrastruktury pasażerskiej jest bardzo ważny, dlatego dołożymy wszelkich starań aby Chojnów był kojarzony jako miasto sprzyjające turystom oraz wszystkim osobom, które korzystają z transportu publicznego – zakończył gospodarz Chojnowa.[FOTORELACJA]15415[/FOTORELACJA]

Anonimowy Gość08:00, 05.04.2019
Bardzo udany remont!
Szkoda że już tyle czekamy na remont hali peronowej w Legnicy. Biuro Fewatermu jest już od ok 5 miesięcy na dworcu... niby miało wszystko ruszyć na jesień 2018, później przełom marca/kwietnia 2019. Dalej cisza....
Anonimowy Gość08:00, 05.04.2019
Świetnie! A Leeeeegnica? Kiedy w końcu niepełnosprawni nie będą czuć się intruzami prosząc o pomoc ochronę dworca, kiedy skończy się dyskryminacja i odbieranie szansy na podróż pociągiem, bo bariery które są podczas wydostania się na perony to czynią. Kiedy w końcu wózkowicze nie będą MUSIELI zastanawiać się, czy pojechać pociągiem, czy z niego zrezygnować. Aż wstyd prosić pasażerów, by wnieść i znieść by móc skorzystać z usług kolei, bo ochrona odmawia pomocy, miga się bo jest mała ilość pracowników. O braku bezpieczeństwa podczas wnoszenia wózka nie wspomnę, bo szkoda nerwów, stresów. Kilkakrotnie jechałam pociągiem KD i to konduktorzy angażowali się bardziej. Mamy już dość, kiedy już tyle czasu w Polsce grzmi się o dostosowywaniu, a nie uniemożliwianiu. Myślę, że to jest sprawa do co najmniej TVN,a już na pewno zaalarmowania UTK.
Anonimowy Gość08:00, 05.04.2019
Śliczny ten chojnowski dworzec. Dobra robota
W Legnicy podróżni od czasu remontu musza siedzieć w korytarzu na ławkach gdyż wejście do prawdziwej poczekalni jest zamkniete na klucz.
Anonimowy Gość11:00, 05.04.2019
proszę ilu to ojców sukcesu na zdjęciu, conajmniej jakby ufundowali ten remont
Anonimowy Gość07:00, 06.04.2019
[quote="Gość"]Śliczny ten chojnowski dworzec. Dobra robota
W Legnicy podróżni od czasu remontu musza siedzieć w korytarzu na ławkach gdyż wejście do prawdziwej poczekalni jest zamkniete na klucz.[/quote]
Ile ci powtarzać, że tam od 2 lat NIE MA poczekalni? W środku jest 10 plastikowych boksów pracowników biurowych kolei.
Anonimowy Gość10:00, 06.04.2019
[quote="Gość"]proszę ilu to ojców sukcesu na zdjęciu, conajmniej jakby ufundowali ten remont[/quote]
pisowskie gęby chętnie przystawiają się do zdjęć przy nie swoich zasługach.
Anonimowy Gość01:00, 06.04.2019
[quote="Gość"][quote="Gość"]proszę ilu to ojców sukcesu na zdjęciu, conajmniej jakby ufundowali ten remont[/quote]
pisowskie gęby chętnie przystawiają się do zdjęć przy nie swoich zasługach.[/quote]
I po jaką cholere toczysz piane z gęby? Każda władza tak robi.
Anonimowy Gość03:00, 06.04.2019
[quote="Gość"][quote="Gość"]Śliczny ten chojnowski dworzec. Dobra robota
W Legnicy podróżni od czasu remontu musza siedzieć w korytarzu na ławkach gdyż wejście do prawdziwej poczekalni jest zamkniete na klucz.[/quote]
Ile ci powtarzać, że tam od 2 lat NIE MA poczekalni? W środku jest 10 plastikowych boksów pracowników biurowych kolei.[/quote]
To oni nie mogli przesiadywać by byłych boksach kasowych ? Czy oni siedząc w poczekalni dla podróżnych oczekują emerytur ?
Anonimowy Gość04:00, 06.04.2019
Znowu ktoś dorobił się na nikomu niepotrzebnej inwestycji, gówniani ludzie, gówniany kraj.
Anonimowy Gość07:00, 06.04.2019
[quote="Gość"]Znowu ktoś dorobił się na nikomu niepotrzebnej inwestycji, gówniani ludzie, gówniany kraj.[/quote]
Werwolf, od ilu lat? Gówno masz na zachodzie, wystarczy się dobrze przyjrzeć.
2400 niemieckich kałlandów, lidlów i innych smietników dla biedaków w Polsce, a ile polskich marketów u niemczurów?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Sztab kryzysowy w gminie Jawor
Pada deszcz, wiec jest woda.
Tomek
22:47, 2026-06-21
Mewa zostaje w Klasie A. Gwardia zagra w okręgówce
wioskowe rozgrywki
lewa ndowski
21:32, 2026-06-21
Szokujące zarzuty wobec WPEC. Zapłacą Legniczanie?
Pani Redaktor powołuje się na jakiś tajemniczy dokument, choć sama nie wie na jaki. Jak podeślę papier z informacją o złej reputacji córki Szanownej Pani Redaktor, to też opublikuje? Jeśli reporter kopie w WPEC, to czy nie powinien PRZED PUBLIKACJĄ sprawdzić informacje przynajmniej w kilku źródłach? Gdzie wypowiedź WPEC, WIOŚ, stowarzyszeń ekologicznych, samorządu, etc.? Żenada.
No nie...
21:30, 2026-06-21
W gminie Malczyce zbierają podpisy w sprawie DK94
W Legnicy prezydent przenosi DK-94 z północnej części miasta do części południowej po to by kumple napchali kabzy za ziemie pod nowy przebieg. Dla niepoznaki nazwali Obwodnicą Legnicy to przeniesienie na południowe ulice miasta. Krzakowski deklarował kilkadziesiąt milionów z zatopionego w długach budżetu Legnicy, aby GDDKiA zaakceptowała tą chorą wizję. Kupaj na razie nabrał wody w usta co do przebiegu DK-94 przez Legnicę jak i deklarowanych milionów. Piekarniki też powinni zbierać podpisy pod wyniesieniem DK-94 z miasta zanim tiry zaczną im jeździć pod oknami. Nie wolno dopuścić do powtórki z ulicy Karlińskiego.
TED
18:21, 2026-06-21