Szkoła Podstawowa w Spalonej triumfowała w tegorocznej, ósmej edycji Energo – Pasji. Wielka bitwa na wiedzę tradycyjnie odbyła się w Zespole Szkół Elektryczno – Mechanicznych.

Tym razem rozpoczęli ją opiekunowie grup, którzy mieli za zadanie oddzielić kuleczki białe od czerwonych i ułożyć z nich polską flagę. Kolejne rozgrywki były już udziałem uczniów.
- Młodzież najbardziej lubi zadania terenowe. Tym razem związane były one ze stuleciem odzyskania niepodległości i z historią Legnicy. Uczniowie „dotknęli” najważniejszych faktów w historii miasta. Wrócili do pierwszych legnickich Piastów, Witelona, czyli nauki legnickiej. Na podstawie wskazówek musieli też odszukać pewne wydarzenia historyczne – wylicza Helena Sokołowska, jedna z organizatorek.
Uczniowie szukali między innymi informacji o wojskach Napoleona, które przechodziły przez Legnicę, starego herbu Legnicy, na którym znajdują się dwa klucze na tarczy, informacji o fundatorce Mauzoleum Piastów, czy jednej z postaci widniejącej na kamienicy Scholza. Odwiedzili między innymi Zamek Piastowski, Ratusz, Muzeum Miedzi.
Z zadaniami najlepiej poradzili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej w Spalonej i to oni zwyciężyli. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy, trzecie Zespołu Szkół Budowlanych. Na czwartym miejscu rozgrywkę zakończyli uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego, na piątym reprezentacja VII Liceum Ogólnnikształcącego.
Imprezę przygotowały Magdalena Morawska i Helena Sokołowska, nauczycielki Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych.[FOTORELACJA]14083[/FOTORELACJA]
Anonimowy Gość09:00, 07.04.2018
Brawa dla organizatorek, które - jak wynika z tekstu - sięgnęły do legnickich Piastów i przypomniały młodzieży najważniejszego człowieka w dziejach tego miasta, urodzonego w Legnicy filozofa i naukowca - Witelona.
Innymi słowy, olały forsowanego na największego legniczanina przez środowiska kościelno-narodowe Henryka Poboznego, który z Legnicą nie miał niczego wspólnego (poza tym, że pod Legnickim Polem stracił głowę).
Gratulacje dla ZSEM.
Tak trzymać!
Anonimowy Gość06:00, 08.04.2018
Brak Henia Pobożnego?
Pan biskup będzie niezadowolony.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W której rubryce radni wpisali diety?
Warto zobaczyć oświadczenia majątkowe radnych z poprzedniej kadencji. Szczególną uwagę zwracają oświadczenia radnej Krzeszewskiej. Też idzie o ukryte przychody.
Orest
01:02, 2026-06-28
Tyle pokaże termometr i praca stanie. Będą limity
Skoro skorumpowana swołocz w urzędach ma skrócone godziny pracy to czemu inni nie mają?
Korupcja
23:57, 2026-06-27
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Dobrze że mam pełny przelot, do zobaczenia w nocy szmaciarze z Karlińskiego
cwele z Karlińskiego
23:55, 2026-06-27
Nie żyje Jerzy „Bambo” Furtak
Zwykły obrzydliwy czarny *%#)!& i gwałciciel, ja byłam jedną z jego ofiar, dobrze że zdechło truchło, mam nadzieję że smaży się w piekle 👿👿👿
Kicia Lola
22:36, 2026-06-27