Władysław Rewak. Legnicki nauczyciel i malarz. Ukończył Wyższą Szkołę Inżynierską w Rzeszowie i Studium Pedagogiczne przy tej samej uczelni. W szkolnictwie pracował 23 lata jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Samochodowych, od wielu lat zajmujmował się największą swoją pasją - malarstwem

Władysław Rewak urodził się w Lubiążu, ale jego życie i praca zawodowa od lat związana była z Legnicą. Artysta prezentował swoją twórczość w Legnicy kilkakrotnie: w Galerii Loża Legnickiej Biblioteki Publicznej oraz w IV Liceum Ogólnokształcącym i w CKZiU.
Wywiad z Władysławem Rewakiem - Akwarele? To nie takie proste

Anonimowy Gość11:00, 04.04.2024
A dane z GUS mówią że żyjemy coraz dłużej,tylko ciekawe że nekrologów przybywa.
Anonimowy Gość11:00, 04.04.2024
Mój nauczyciel z samochodówki, spoczywaj w pokoju *, lekko w samochodówce nie miał 17-18 latkowie dawali mu popalić, wszystko co dyktował zawsze z pamięci, miął dużą wiedzę. Fajny nauczyciel szkoda że tak szybko odszedł, ach takie to życie kruche
Anonimowy Gość12:00, 04.04.2024
Czy śp.Władysław Rewak był spokrewniony z nauczycielami z Energetyka (matematyka i mechanika)? (oczywiście b.dawno temu lata 60-te i początek 70-tych)
Anonimowy Gość01:00, 04.04.2024
kochani osobiście uważam że bycie zarówno nauczycielem jak i uczniem samochodówki to obciach. całuje
Anonimowy Gość05:00, 04.04.2024
Mialem przyjemnosc byc uczniem Pana Rewaka
Skromny sympatyczny i nadmiar spokojny z bardzo duza wiedza.
Niech spoczywa w pokoju wiecej takich nauczycieli.
Anonimowy Gość08:00, 05.04.2024
FUNIA napisał(a):
> kochani osobiście uważam że bycie zarówno nauczycielem jak i uczniem
> samochodówki to obciach. całuje
-------
Obciach to bycie katonacjonalistyczną propagandystką, jaką ty jesteś. Nie całuję!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tak oszukują na truskawkach. Uważaj przy zakupie
Największym oszustem w sprzedaży truskawek na Dolnym Śląsku jest pewien ukra. A sprzedawcy to druga swołocz. Oszukują na wagach.
Stravberry24h
23:43, 2026-06-23
Masz świadectwo z paskiem? Idź po lody
kiedyś były popularne takie z ruchomym waflem śnieżka czy coś
Żanetta
23:12, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Nie płaciłem składek ZUS ale biorę wysoką emeryturę. Doimy durne polskie owieczki i barany. Amen.
Xsionc
21:29, 2026-06-23
Emerytury po waloryzacji. To warto sprawdzić
Jestem analfabetomi nawet jednego zdania nie napisze bez błendu. Tak jak nie zaspiewam kolendy bom tłuk bez szkoły. Ale warzne ze tusk przywrucił mojemu papie ubekowi emeryturke
.....
20:27, 2026-06-23