Najwięcej pasażerów Koleje Dolnośląskie odnotowały na trasie Wrocław – Legnica. W 2023 roku skorzystało z niej ponad 795 tys. pasażerów. Trasa znalazła się na czele Top 5 tras Kolei Dolnośląskich kończących kończących się w stolicy Dolnego Śląska.

Kolejną trasą w rankingu jest trasa Wrocław - Kąty Wrocławskie, w których mieszka jedynie 7 tysięcy osób.
– Ponad pół miliona pasażerów w relacji Wrocław – Kąty Wrocławskie pokazuje, jaką moc posiada kolej. Mieszkańcy aglomeracji wrocławskiej chętnie korzystają z naszych przewozów na liniach, gdzie oferujemy ponad 20 czy 30 połączeń na dobę – mówi Wojciech Zdanowski, wiceprezes Kolei Dolnośląskich. –
Dodatkowe kursy w wielu miejscach na Dolnym Śląsku to efekt współpracy samorządowców. Zarówno pociągi do Kątów Wrocławskich (2. miejsce w rankingu popularności), jak i do Trzebnicy (4. miejsce) i Jelcza-Laskowic (5. miejsce) współfinansowane są przez samorządy gminne.
– Partycypowanie samorządowców wszystkich szczebli powoduje, że oferta na trasach jest coraz lepsza. Około 40 samorządów gminnych i powiatów współfinansuje projekty związane z realizacją połączeń kolejowych, a dzięki naszym wspólnym działaniom mamy najlepszą kolej w Polsce w ocenie samych podróżnych – ocenia Tymoteusz Myrda, wicemarszałek odpowiedzialny za kolej.
Relacja Wrocław – Jelcz-Laskowice uplasowała się na czwartym miejscu w rankingu najczęściej wybieranych tras, skorzystało z niej 525 tysięcy pasażerów. Piąte miejsce w zestawieniu zajmuje natomiast trasa Trzebnica – Wrocław, na której podróżowało 405 tysięcy osób.
Połączenie Legnica - Wrocław od lat należy do najbardziej obłożonych tras, co w kontekście komfortowych warunków podróżowania, i co dla pasażerów kluczowe, czasu przejazdu. Popularnością cieszą się również linie Legnica - Chojnów (210 tys. pasażerów) i Legnica – Lubin. Na tej drugiej trasie pociągi Kolei Dolnośląskich w ub. roku przewiozły 191 tys. osób.
– Legniczanie, obok wrocławian, zapracowali na kolejowy rekord dolnośląski, który wspólnymi siłami osiągnęli. Ta linia bezdyskusyjnie stanowi doskonały przykład, jak ciężka praca wszystkich pracowników Kolei Dolnośląskich i kolejarzy doprowadza do tego, że coraz więcej osób korzysta z ekologicznego i najszybszego środka transportu. Bo w jaki sposób, z centrum Legnicy do centrum Wrocławia dotrzeć autem w czasie 36 minut? Taką opcję daje jedynie pociąg – podsumowuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.
Anonimowy Gość08:00, 05.02.2024
Ale tępa propaganda. Od czasów niemieckich jest tam główny węzeł kolejowy.
Jest jakaś alternatywa? PKSy polikwidowane, busy wykończyli towarzysze kowidioci.
Czy Koleje Dolnośląskie są w 100% polskie, czy już wyprzedane jak np. KGHM, LOTOS, PGNiG i wiele innych "sreber rodowych"?
Anonimowy Gość08:00, 05.02.2024
Myrda i Rodak, stały zestaw darmozjadów robiących sobię reklamę na cudzy koszt.
Ile zarabia Rodak? Czy w zarządzie i radzie KD są zatrudnieni jacyś analfabeci, niemowy? Nie potrafią sami się wypowiedzieć, czy takiego gniota zredagować, że musi być gadacz prasowy na etacie?
Anonimowy Gość09:00, 05.02.2024
Co to tfuska wizyta w Estonii odwołana,Radka w stanach odwołana ha ha ha ha
Anonimowy Gość10:00, 05.02.2024
Wakos napisał(a):
> Co to pana Tuska wizyta w Estonii odwołana,Radka w stanach odwołana ha ha ha ha
Za to twoj Jaś fasola pośmiewisko internetu jedzie do Afryki. Oby nie wrócił
Anonimowy Gość10:00, 05.02.2024
Jeszcze mógł się jakąś biżuterią obwiesić! Łańcuch naszyję, sygnet, branzoleta, zegarek, kolczyk w uchu do tego zdjęcia!
Dlaczego tak ubogo? Tylko z telefonem na tle pociągu.
Anonimowy Gość11:00, 05.02.2024
Gość napisał(a):
> Wakos napisał(a):
> > Co to pana Tuska wizyta w Estonii odwołana,Radka w stanach odwołana ha ha ha ha
> Za to twoj Jaś fasola pośmiewisko internetu jedzie do Afryki. Oby nie wrócił
Zaś ty jedziesz jedynie MPK do tyrki do kołchozu. I tak codziennie. Tyrka, wegetacja, tyrka, wegetacja. Ha ha ha!
Anonimowy Gość02:00, 05.02.2024
Gdyby była stacja przy LSSE to jeszcze "kierunek Jawor" by wymienił.
Anonimowy Gość04:00, 05.02.2024
Czym się chwalą skoro brak alternatyw, ceny wysokie, przejęli cały dolny Śląsk, brak dostępu konkurencji no i nie honorowanie zniżek innych przewoźników na jednym bilecie na długiej trasie.
Tania propaganda
Anonimowy Gość04:00, 05.02.2024
w rankingu tłok i ścisk to nawet top one
Anonimowy Gość09:00, 05.02.2024
Gość napisał(a):
> Gdyby była stacja przy LSSE to jeszcze "kierunek Jawor" by
> wymienił. Przecież jest stacja Legnica LSSE za stacją Nowa Wieś Legnicka.
Anonimowy Gość09:00, 06.02.2024
Hie, hie, podali miejsce 1, 2, 4 i 5 pod względem popularności. A jaka trasa ma miejsce 3 ?
Anonimowy Gość10:00, 06.02.2024
A przystanek zrobili w Legnicy przy szpitalu? Jak tam starania ?
Anonimowy Gość08:00, 07.02.2024
Przybylskiego nie było do fotki? Pojechał lansować się w góry i tam sobię kampanię robi na cudzy koszt?
Może by tak zrobili foto sesję od strony ramp i na tle ramp!?
Tam to dopiero widać ich osiągnięcia.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Muzeum Miedzi prosi o pomoc w tworzeniu wystawy
Piękny pomysł. Gratuluję muzeum.
yanick
22:56, 2026-06-24
Autokary, kąpieliska i obozy pod lupą służb
ze szpitali nie kontrolowali
Szkoda
22:01, 2026-06-24
Z LKM dzieci pobawią się za pół ceny
ale lewacka dyskryminacja
Jej
22:00, 2026-06-24
Nadciąga fala upałów. Termometry pokażą nawet 34°C
Rolnicy już mówią że wszystko wyschnie. Pośrednicy zrobią dobre ceny. Klienci zapłacą 300 % więcej za żywność. Jest słonko / nie ma wody
nie pada deszcz
20:58, 2026-06-24