Strefa kobiet - Serwis tematyczny | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Smakowita majówka rodzinna w Prochowicach

LS(lca.pl) 23:20, 14.05.2017 Aktualizacja: 12:54, 01.10.2025
Skomentuj Smakowita majówka rodzinna w Prochowicach

Konkursy z nagrodami, występy artystyczne, popisy sportowe i mnóstwo dobrego jedzenia czekało na uczestników majówki w Prochowicach. Wszystkie atrakcje łącznie z degustacją potraw, były za darmo.

Mieszkańcy Prochowic nie musieli gotować niedzielnego obiadu. Wystarczyło przyjść na majowy festyn, który odbywał się na miejskim stadionie. Jadła wszelakiego tam nie brakowało, a to za sprawą sponsora i współorganizatora majowego festynu rodzinnego.

- Nasz dzisiejszy piknik majowy przebiega pod hasłem „Zdrowo jesz i zdrowo żyjesz”. Promujemy polską wieprzowinę. Współorganizatorem imprezy jest Polskie Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP – powiedziała Joanna Palińska, dyrektor Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

– Dzięki nim wszystko jest za darmo, atrakcje dla dzieci i mnóstwo świeżych wyrobów z polskiej wieprzowiny.

Uczestnicy majówki mogli skosztować dań z mięsa i skwapliwie z tej okazji korzystali. Nic dziwnego kucharze stanęli na wysokości zadania i smakowite zapachy roznosiły się po całym miejskim stadionie pobudzając kubki smakowe i kusząc każdego.

Nikt w niedzielę w Prochowicach nie przejmował się dietą. Dzieci po wstaniu od stołu oddawały się uciechom podczas konkursów i zabaw na dmuchańcach, dorośli z pewnością pozbyli się zbędnych kalorii podczas wieczornej zabawy pod chmurką.

Podczas prochowickiej majówki nie brakło też popisów umiejętności mieszkańców zarówno młodszych jak i starszych. Scena należała do artystów, sportowców i wszystkich, którzy chcieli pokazać swój talent.[FOTORELACJA]12828[/FOTORELACJA]

::video{"type":"single","item":"5150"}

(LS(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

RCB ostrzega przed upałem!

Panele foto-voltaiczne jeszcze nigdy nie taplały sie w takim słońcu . Generują tony prądu jak szalone.

słońce daje prąd

14:07, 2026-06-26

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

A mi cisza dzwoni w uszach… Dlaczego? Bo mieszkając przy jednej z głównych ulic, kilka lat temu postanowiłem powalczyć z… hałasem. Jak? (1) Wspólnota mieszkaniowa ociepliła budynek styropianem o grubości 15 cm. A nie styropianem typu STANDARD o grubości zaledwie 10 cm. Te 5 cm zrobiło kolosalną różnicę. (2) Wnętrze mieszkania zostało… ocieplone styropianem o grubości 0,7 cm. (3) Okna zostały wymienione z 2-szybowych na 3-szybowe. (4) Drzwi wejściowe do mieszkania zostały wymienione na drzwi o zwiększonej odporności akustycznej. Dzięki tym kilku zabiegom HAŁAS nie dociera do wnętrza mieszkania. JEST CICHO. Ba! Dzięki ociepleniu budynku od zewnątrz oraz od wewnątrz, w mieszkaniu panuje względnie stała temperatura, tj. od 19 stopni do 25 stopni. Innymi słowy, mam oprócz ciszy także mini klimatyzację. I to za darmo... A co do artykułu, to warto wiedzieć, że DOPUSZCZALNY hałas dla zabudowy jednorodzinnej wynosi: w dzień 61 decybeli, a w nocy 56 decybeli. A zatem przekroczenie NORMY o 1 czy 2 decybele to pikuś… Poza tym, poza Karlińskiego, pomiary wykazały przekroczenie NORMY hałasu także na ulicach Gumińskiego oraz Okrężnej. A zatem ten, kto chce się w tym rejonie budować, robi to na własną odpowiedzialność. 🤠🤠🤠

Cisza dzwoni

13:19, 2026-06-26

Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy

Gdzie są ci wszyscy "mondrale" z konfederacji itp, którzy kwestionują ocieplenie klimatu?

.....

13:08, 2026-06-26

Świadectwa odebrane, wakacje rozpoczęte

Dlaczego portal pokazuje dane wrażliwe uczniów(foty dyplomów)

Taki jakis

13:02, 2026-06-26

0%