45. urodziny Miedzi były wyjątkowe. Miłośnicy i sympatycy klubu bawili się wraz z rodzinami, a przy okazji wsparli chorego 20 - letniego legniczanina.

Dali temu wyraz po raz kolejny podczas świętowania 45. urodzin swojego klubu. Tym razem wspierali Konrada Krzemińskiego, na rzecz którego podczas urodzinowej fety odbyła się aukcja charytatywna.

Uczestników urodzinowego festynu nie trzeba było namawiać do licytowania przedmiotów związanych głównie z ich ukochanym klubem. Świadomość, że pieniądze trafią na tak ważny cel, sprawiła, że nie żałowali ich.
Joanna Palińska stała się właścicielką piłki, podaruje ją mężowi, który nie opuszcza żadnego meczu drużyny.

- Wylicytowałam piłkę, ale tu nie chodziło o to jaki przedmiot, tylko o to, żeby pomóc Konradowi. Licytowalibyśmy do końca aukcji bez względu na cenę. Do puszki wrzuciłam więcej niż wylicytowana kwota, bo liczy się fakt, że mogliśmy dać coś od siebie.
Podobnego zdania jest Przemysław Burzyński, który wylicytował najdroższą w swoim życiu koszulkę, ale jest dumny, bo zrobił to dla ratowania życia innego człowieka.

- Wiem, że jest bardzo chory i jego leczenie pochłania bardzo wiele pieniędzy. Na każdym meczu dokładam swoją cegiełkę podczas zbiórek na ten cel. wystarczy i na cukierki dla córki i na to, żeby wrzucić do puszki – dodaje.
Podczas festynu urodzinowego „Miedzianki” obok muszli koncertowej stanęły rowery stacjonarne. Każdy mógł wziąć udział w kręceniu kilometrów wrzucając pieniądze do puszki. I choć do wykręcenia było tylko 45, tyle, ile lat ma klub, na liczniku było grubo ponad dwie setki. Okrągły tysiąc za wytrwałość cyklistów obiecała dorzucić jedna z legnickich firm.
Konrad Krzemiński obecnie przebywa w szpitalu w Szczecinie, gdzie poddawany jest badaniom. Jest w trakcie terapii bardzo drogim lekiem nierefundowanym przez NFZ. Pieniądze na jego zakup pochodzą ze zbiórek publicznych organizowanych od czasu kiedy młody, ciężko chory chłopak poprosił o pomoc ludzi gdy tej odmówiło mi państwo.[FOTORELACJA]11556[/FOTORELACJA][FOTORELACJA]11557[/FOTORELACJA]



Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Kupaj powinien przenieść DNI LEGNICYw takie upały ludzie udaru dostaną , mało kto normalny się wybiera do parku a reszta to sie pospija , szykujcie SOR
julka
19:18, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
A dlaczego nie Leszka flaszki Glodzia. Generała biskupa i opoja.
.....
18:31, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Powinien być zakaz pracy w ekstremalnych upałach
Moim zdaniem
18:30, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
"Gryf" czyli pisowiec i nacjonalista. Do tego na drugim miejscu antysemita Dmowski. Co się dzieje w tej szkole? Ksiądz proboszcz kazał wszystkim tak głosować?
Alfons
17:48, 2026-06-26