Prace rozbiórkowe budynku przy Najświętszej Marii Panny idą pełną parą. Niebawem zniknie on z krajobrazu ścisłego centrum Legnicy.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego będzie musiał on "pełnić funkcje zarówno mieszkaniowe, jak i usługowe, a charakter obiektu musi spełniać wymagania ochrony zabytkowego układu staromiejskiej urbanistyki".
Przypomnijmy. Gmach przy ul. NMP wybudowany został w latach 70. ub. wieku. W czasach PRL siedzibę w nim miał Komitet Wojewódzki Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Potem wprowadził się do niego urząd skarbowy.[FOTORELACJA]12890[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Lady Pank i Kwiatkowski zagrają na Dniach Legnicy
Zobaczymy czy prezydent będzie. Zdarza mu się opu Szczać miejskie uroczystości. Ale myślę że łazić i rozdawać uśmieszek na lewo i prawo to 100 procent. Wybory wkrótce. Choć po aferze ze szpitalem południowym w warszawie ta formacja raczej leci na łeb i szyję..... A jeszcze szykuje się niespodzianka w legnickiej spółdzielni....a tam na czele wiecie kto:-) a jeszcze na walnym zgromadzeniu tej spółdzielni też był ważny gość....też moze być ciekawie na pół polski:-)
no ciekawe
13:49, 2026-06-23
Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach
Nawet jeżeli sanacyjne władze RP prześladowały na Kresach Ukraińców to nie uzasadniało to brutalnych rzeźni na ludności cywilnej w 1943 na Wołyniu i Ukrainie.
.....
13:37, 2026-06-23
Tydzień kontroli pokazał, kto nadal igra z prawem
Łapać, karać i publikować w sieci.
.....
13:05, 2026-06-23
Foxconn wybrał Środę Śląską–Miękinię
Brawo. Olbrzymi sukces władz samorządowych. Światowa firma nowoczesnych technologii.
.....
13:03, 2026-06-23