Międzynarodowy Turniej Łuczniczy z okazji 773. rocznicy "Bitwy pod Legnicą" już za nami. Na boisku przy Świerkowej przez trzy dni rywalizowało 203 zawodników z 30 klubów, z czterech państw.

W konkurencji juniorów młodszych z legniczan najlepiej spisał się Piotr Wiśniewski, który był piąty. Wśród juniorek młodszych - Paulina Maga, sklasyfikowana na miejscu czwartym.
Przy Świerkowej rozegrano również turniej Grand Prix kadry narodowej. Wśród mężczyzn wygrał Paweł Marzec z UKS Talent Wrocław przed Piotrem Nowakiem (Karima Prząsław) i Rafałem Dobrowolskim (Stella Kielce). Szóste miejsce w dziesięcioosobowej stawce wywalczył Michał Gomoliszek z legnickiego Strzelca. W konkurencji kobiet najlepsza była Adrianna Żurańska z Unii Pielgrzymka.
Gospodarze bardzo dobrze spisali się w rywalizacji łuków bloczkowych. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Katarzyna Szałańska. Legniczanka przegrała w finale ze swoją odwieczną rywalką Anną Stanieczek. Wśród mężczyzn doszło do legnickiego finału. Jan Wojtas nieoczekiwanie pokonał w nim utytułowanego Krzysztofa Gorczycę. Czwarte miejsce zajął inny reprezentant Strzelca Ireneusz Cieślak.[FOTORELACJA]8113[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W Legnicy rośnie nowe pokolenie druhów
Czy jest może druh Boruch?
Karolcia
12:38, 2026-06-22
Rudawy Janowickie zyskają nowy punkt widokowy
Wypadało napisać, jaki szlak tam prowadzi. ale jak zwykle....
?
12:36, 2026-06-22
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
kpina,a prezydentów moze pokażecie ?
kiki
12:10, 2026-06-22
Miedź strzeliła dwie bramki w Łomnicy
Gdyby nie ta ulewa to byłaby dwucyfrowka dla Miedzi. Lepiej się świętowało Łomnicy przy 0:2.
Messi
11:48, 2026-06-22