32. edycja Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Wojewody przejdzie do historii. Po raz pierwszy o końcowym triumfie decydowała dogrywka, a dwóch zawodników wykonało normy arcymistrzowskie.


Czeski szachista Miedzi musiał zadowolić się drugim miejscem i wykonaniem normy arcymistrzowskiej.
- To już druga norma. Do tytułu brakuje mi jeszcze jednej. Fajnie byłoby na przyszłorocznym turnieju "zrobić" arcymistrza - cieszył się Simacek, który już na dobre zadomowił się w legnickim klubie. Barwy Miedzi reprezentuje wszak już od czterech lat.
Normę wykonał też trzeci w generalce Warakomski. A że już trzecią w karierze, to z Legnicy wyjechał jako arcymistrz.
Kolejne miejsca w turnieju zajęli: Marcel Kaczmarek (5 pkt.), Tadeas Kriebel (4,5 pkt.), Petro Golubka (4,5 pkt.), Marcin Sieciechowicz (3,5 pkt,), Aleksander Nosenko (3 pkt.), Piotr Sabuk (2,5 pkt.) i Igor Janik (2 pkt.).
Środową ceremonię zakończenia tygodniowych szachowych zmagań w Letia Business Center poprzedziła tradycyjna już symultana kibiców z arcymistrzem. Tym razem można było zmierzyć się z Marcelem Kaczmarkiem. Na dziewięciu śmiałków dwóch go pokonało. Słowa uznania kierujemy do Jerzego Chopciana i Sylwii Lewickiej-Maślej.[FOTORELACJA]12101[/FOTORELACJA][FOTORELACJA]12103[/FOTORELACJA]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Sztab kryzysowy w gminie Jawor
Każda kropla wody należy do Wód Polskich.
tak
09:09, 2026-06-22
Rynek zamieni się w parkiet pod gołym niebem
a jak pierwsza potańcówka był ktoś w ogóle, bo jakoś roleczek nie było więc chyba nie dopisała ilość uczestników
ewa
08:57, 2026-06-22
Największy deficyt naszych czasów
.... przykro , w tym mieście śmierdzi straszną głupotą ! odnosi się wrażenie , że wszystko co robią miejscy urzędnicy , to w ramach kary dla jej mieszkańców !
gupi
07:35, 2026-06-22
Sztab kryzysowy w gminie Jawor
Pada deszcz, wiec jest woda.
Tomek
22:47, 2026-06-21