Piłkarze ręczni Siódemki Legnica rozgromili 42:17 Iskrę Bydgoszcz i awansowali z 1. miejsca do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Mecz był jednostronnym widowiskiem, a świadczy o tym nie tylko sam wynik, ale również fakt, że bydgoszczanie nie byli w stanie zdobyć bramki od 13 do 34 minuty! Legniczanie w tym czasie trafili aż 16 razy.
Juniorzy młodsi Siódemki w efektownym stylu awansowali do najlepszej szesnastki w kraju. W maju wystąpią w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski. Rozegrany zostanie on w Legnicy.
Obok legniczan awans wywalczyła niespodziewania Victoria Tomaszów Mazowiecki, która w niedzielę wygrała 34:33 z faworyzowanym Pałacem Młodzieży Tarnów.
Najlepszym strzelecem legnickiego turnieju został Kamil Kisiel, który zdobył 28 bramek. W legnickim zespole najskuteczniejszy był Bartłomiej Łyczko - 26 bramek.
Warto dodać, że puchary dla drużyn wręczała Agnieszka Jochymek, skrzydłowa Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski, która w grudniu ub. roku zajęła 4. miejsce na mistrzostwach świata.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7985"}
Siódemka Legnica - Iskra Bydgoszcz 42:17 (26:6)
Siódemka: Szyjka, Zembrzycki - Siwak 6, Duda 2, Łyczko 9, Dobrasiak 4, Kehle 8, Niewadzi 4, Stańko 6, Szaynowski 2, Grzybek 1, Holewski.
Pałac Młodzieży Tarnów - Victoria Tomaszów Mazowiecki 33:34 (18:17)
Końcowa tabela:
1. Siódemka Legnica 6 pkt.
2. Victoria Tomaszów Maz. 4 pkt.
-------------------------------------------
3. Pałac Młodzieży Tarnów 2 pkt.
4. Iskra Bydgoszcz 0 pkt.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wjazdowa idzie do remontu
Zabierają się za odcinek który nie wymaga jakichkolwiek prac no ale jest w centrum chyba dla tego. A nik nie popatrzy na ul Głogowska konkretnie skrzyżowanie gdzie niedługo trzeba będzie jeździć quadami bo inaczej nie da rady. Ulica która przejęła cały ciężar objazdówprzy każdym remoncie ul Leszczyńskiej najpierw most potem resztę nie wspomnę oczywiście o całej infrastrukturze skrzyżowania przy Ocenie Aldi i Gazowni. A dalej co ze Słubicka gdzie po każdorazowych deszczach stoją jeziora na drodze z kostki przy krawężnikach i dalej archaiczna ostatnia taka wiata przystankowa w legnicy przy tejże ulicy. Czy Pólnocna część miasta ma być zachowana w stylu skansen ?
JFK
08:01, 2026-06-23
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
takie brednie, bajki , ha,ha
julka
00:38, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23
Kamil Drygas zostaje w Miedzi! Nowa rola
Bardzo mądry i rozsądny krok
wert
21:36, 2026-06-22