Zamknij

Siódemka Miedź Huras zmierzy się z Pogonią Szczecin w pierwszym domowym meczu sezonu

Wojciech ObremskiWojciech Obremski 20:22, 26.09.2024 Aktualizacja: 10:47, 27.09.2024
Skomentuj Siódemka Miedź Huras Legnica – Sandra Spa Pogoń Szczecin Siódemka Miedź Huras Legnica – Sandra Spa Pogoń Szczecin

Po czterech miesiącach przerwy Siódemka Miedź Huras Legnica ponownie zagra przed własną publicznością w meczu o punkty. W sobotę, 28 września, o godzinie 19:00 w hali OSiR przy ul. Lotniczej drużyna zmierzy się z Sandrą Spa Pogoń Szczecin w ramach 3. kolejki Ligi Centralnej.

Udany start sezonu

Siódemka rozpoczęła sezon 2024/2025 od zwycięstwa w wyjazdowym meczu z Padwą Zamość (27:22). Teraz drużyna czeka na premierowe spotkanie we własnej hali, a starcie z Pogonią Szczecin zapowiada się interesująco, ponieważ rywal to jeden z kandydatów do awansu do Orlen Superligi.

Trener Tomasz Góreczny podkreśla, że choć wygrana w Zamościu była udana, to teraz liczy się tylko sobotnie spotkanie: „Musimy napisać zupełnie nową historię i walczyć o zwycięstwo, by sprawić radość kibicom po tak długiej przerwie”.

Wsparcie kibiców kluczowe

Zawodnicy Siódemki liczą na duże wsparcie kibiców. Kapitan zespołu, Łukasz Mazur, wyróżniony tytułem MVP 2. kolejki, zaznacza, że doping fanów może być kluczowy w walce o kolejne punkty: „Zrobimy wszystko, by punkty zostały w Legnicy”.

Pogoń Szczecin walczy o powrót do Superligi

Drużyna ze Szczecina po zakończeniu poprzedniego sezonu na trzecim miejscu ma jasno wytyczony cel – powrót do Superligi. Przed nową kampanią klub wzmocnił skład, m.in. ściągając Patryka Biernackiego, Wojciecha Mrozka, Oliviera Czajkowskiego i Filipa Kruszelnickiego, który wcześniej reprezentował barwy Siódemki. Pogoń rozpoczęła sezon od wyjazdowego zwycięstwa nad Grunwaldem Poznań (22:20), ale w kolejnym meczu przegrała z Gwardią Koszalin (26:31). Najskuteczniejszym graczem Pogoni był obrotowy Hubert Wiśniewski (11 bramek).