Do Wrocławia Futbol-5 Legnica jechał w ambiwalentnych nastrojach. Z jednej strony świeżo po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski, z drugiej jednak po meczu, który niekoniecznie musiał zakończyć się porażką. Ciepłe słowa o legnickiej drużynie wypowiedział legendarny w futsalowych kręgach trener Ruchu Chorzów Andrzej Szłapa, który uważał, że tak grająca drużyna nie będzie miała problemów w rozgrywkach niższych lig. Czy miał rację? Okazuje się, że tylko częściowo.
Połowicznie, bo spotkanie we Wrocławiu wcale nie było spacerkiem. Futbol-5 przystąpił do meczu osłabiony brakiem Dudki, Nikodema, Plebanka oraz bramkarza Piotrowskiego. Gospodarze szybko, już w 2. minucie, wyszli na prowadzenie. Wyrównał Emil Borek, a chwilę później ten sam zawodnik był faulowany w polu karnym i krótki rzut karny na gola zamienił Wojciechowski. Przed przerwą gospodarze doprowadzili jeszcze do wyrównania i po 20 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 2:2.
W drugiej części spotkania legniczanie byli już wyraźnie lepsi, a kluczowy wpływ na przebieg meczu miała kontuzja bramkarza Chaosu. 44-letni rumuński golkiper Adrian Lungu był wcześniej najjaśniejszą postacią wrocławskiej drużyny, jednak po jego zejściu z boiska Futbol-5 szybko przejął pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.
Po zmianie w bramce Chaosu goście odskoczyli na bezpieczną przewagę, a kolejne trafienia Borka, Horbala, Dziaszyka, Cichuty oraz Kaczmarka sprawiły, że licznik bramek zatrzymał się na 11 golach. Gospodarze odpowiedzieli w drugiej połowie już tylko jednym trafieniem, co ustaliło końcowy wynik spotkania na 3:11.
Kolejne spotkania Futbol-5 rozegra tuż po świętach: 28 grudnia (niedziela) o godz. 14:30 w Legnicy ze Stalą Chocianów oraz 30 grudnia w Żarach z tamtejszym Mundialem.
Chaos Wrocław – Futbol-5 Legnica 3:11 (2:2)
Bramki:
Chaos: Wandel 2’, 18’, Ostapski 29’
Futbol-5: Borek 6’, 22’, 26’, Wojciechowski 9’, Horbal 23’, 31’, Cichuta 24’, 27’, Dziaszyk 24’, 26’, Kaczmarek 37’
Kibic 21:05, 20.12.2025
Brawo dla Futbol 5 widać że futsal w Legnicy budzi się z letargu i Legnica wraca na Krajowe parkiety brawo dla drużyny !
Hahaha23:53, 20.12.2025
Buhaha "wraca na krajowe parkiety" się uśmiałem, że *%#)!& z krzesła ,widać że wariatów nie brakuje buhaha
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
No i widzisz, analfabeto, że jednego, prostego zdania nie potrafisz napisać bezbłędnie, tłuku bez szkoły! Ha ha ha! Brak, kre ty nie, dwóch przecinków! Ciśnij sok na wyciskarce i spiewaj kolendy zaleskie, buahahaha!
Do .....
16:11, 2026-06-27
Mijali rower przy drodze. Nikt nie reagował
No i widzisz kolego jaki umysłowo upośledzony jest ten dyżurny hejter i poyeb. Klepie o jakiś błędach, które są tylko w jego małym łbie.
....
15:47, 2026-06-27
Legnicę czeka ekstremalny upał!
Najbardziej zagrożona jest ludność pochodząca z Małorosji z uwagi na zamiłowanie do picia na polanie w Lasku Złotoryjskim w weekedny. Łatwo o udar w taką pogodę.
GiviDonbas
14:47, 2026-06-27
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Gdzie ta kurtyna na Pomorskiej? Mało tego że nie działa to całkiem została zdemontowana i przeniesiona do parku, brawo Panie prezydencie i LPWIK możecie być z siebie dumni
Alojz
14:02, 2026-06-27