::video{"type":"single","item":"16849"}
Muzyka jest kobietą, pełną pasji, emocji i nieokiełznanej energii. Właśnie taka muzyka rozbrzmiewała w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej podczas wyjątkowego koncertu "Dzień Kobiet w rytmach latino i nie tylko". To było prawdziwe muzyczne święto, pełne ognia i finezji, w którym klasyczna elegancja spotkała się z południowym temperamentem.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej, prowadzona przez charyzmatycznego Jakuba Chrenowicza, przeniosła publiczność w świat pełen tanecznych rytmów i zmysłowych melodii. Skrzypce Sary Dragan wyśpiewywały historie pełne tęsknoty i namiętności, a wirtuozerskie dźwięki marimby Miłosza Rutkowskiego nadawały koncertowi pulsującą energię. Gospodynią wieczoru była Krystyna Swoboda, która z lekkością i wdziękiem prowadziła publiczność przez każdy muzyczny zakręt tej emocjonującej podróży.
Od wibrujących tańców ludowych, przez melancholijną nostalgię argentyńskiego tanga, aż po pulsujące, nowoczesne brzmienia – repertuar koncertu malował szeroką paletę muzycznych barw. Każdy dźwięk niósł ze sobą emocje, każda fraza budowała wyjątkowy klimat wieczoru, który na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.
Entuzjastyczne owacje, radość widoczna na twarzach publiczności i gorąca atmosfera potwierdziły, że muzyka, tak jak kobieta, potrafi zachwycać, wzruszać i inspirować.
Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu Filharmonia w Królewskiej, dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pawła Gancarza i dzięki wielkiemu wsparciu Jarosława Rabczenki, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego..
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wjazdowa idzie do remontu
Zabierają się za odcinek który nie wymaga jakichkolwiek prac no ale jest w centrum chyba dla tego. A nik nie popatrzy na ul Głogowska konkretnie skrzyżowanie gdzie niedługo trzeba będzie jeździć quadami bo inaczej nie da rady. Ulica która przejęła cały ciężar objazdówprzy każdym remoncie ul Leszczyńskiej najpierw most potem resztę nie wspomnę oczywiście o całej infrastrukturze skrzyżowania przy Ocenie Aldi i Gazowni. A dalej co ze Słubicka gdzie po każdorazowych deszczach stoją jeziora na drodze z kostki przy krawężnikach i dalej archaiczna ostatnia taka wiata przystankowa w legnicy przy tejże ulicy. Czy Pólnocna część miasta ma być zachowana w stylu skansen ?
JFK
08:01, 2026-06-23
Najbogatszy radny? Jedno nazwisko przyciąga uwagę
takie brednie, bajki , ha,ha
julka
00:38, 2026-06-23
Na Młynarskiej bez gazu i reakcji spółdzielni
Przyłącze gazu to jest ten kawał rury w ziemi który doprowadza gaz od gazociągu do budynku i jest zakończony zaworem zwanym kurkiem głównym i należy to do gazowni. Wszystkie rury za tym kurkiem to jest instalacja za którą odpowiada właściciel bądź zarządca budynku.
Sylwester
00:30, 2026-06-23
Kamil Drygas zostaje w Miedzi! Nowa rola
Bardzo mądry i rozsądny krok
wert
21:36, 2026-06-22