Kultura i rozrywka - Cała legnicka kultura i rozrywka w jednym miejscu | Portal Miejski LCA.pl

Zamknij
Polecamy

Dodaj komentarz

Wyjątkowi na swój sposób

LS(lca.pl) 10:04, 17.09.2010 Aktualizacja: 19:35, 26.10.2025
Skomentuj Wyjątkowi na swój sposób

Ponad 500 osób wzięło udział w VIII Legnickiej Paraolimpiadzie zorganizowanej przez Legnicki Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Zawody były połączone z festynem „Pożegnanie Lata – 2010”.

Jak przystało na prawdziwe igrzyska impreza rozpoczęła się uroczystym przemarszem wszystkich uczestniczących drużyn. Oprócz legniczan w zawodach wzięli udział zawodnicy z placówek z Jawora, Złotoryi, Szklar Górnych i Głogowa. Uczestnicy walczyli o medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Cała impreza odbyła się przy dużym udziale młodzieży, która postanowiła pomóc organizatorom.[FOTORELACJA]2572[/FOTORELACJA]

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przyszło tylu wolontariuszy, którzy chcą bezinteresownie pomóc, bardzo się cieszę z ich inicjatywy – powiedziała Katarzyna Kowalik z Legnickiego Oddziału TPD. – Uczniowie z V LO zrobili nam wspaniałe dekoracje, malowali twarzyczki uczestnikom zabawy.
Uczennice z Zespołu Szkół Rolniczych pięknie nam zatańczyły a oprócz tego zajmowały się całą techniczną stroną paraolimpiady. Byli też wolontariusze z I, II i VII LO, IV Gimnazjum i Zespołu Szkół Integracyjnych, którzy nam pomagali. Chciałam im bardzo serdecznie podziękować. – Dodała organizatorka.

Trzeba dodać, że obecność tak wielkiej grupy wolontariuszy to zasługa nauczycieli prowadzących koła TPD w poszczególnych szkołach.
Paraolimpijskie zmagania zakończyły się wspólną zabawą na festynie z występami artystycznymi, grochówką, pokazami akrobatycznymi i loterią fantową.

- Dzieci min. wzięły udział w konkursie „Wspomnienie na temat wakacji”, malując swoje wspomnienia na asfalcie – powiedziała Katarzyna Kowalik. – Grały w kole fortuny, brały udział w loterii fantowej i pobawić się wszyscy razem. Te doroczne spotkania to coś niesamowitego, bo podczas wspólnej zabawy i rywalizacji zdrowe dzieci mogą spotkać się z niepełnosprawnymi, zobaczyć, że to są tacy sami ludzie, że jesteśmy wszyscy wyjątkowi na swój sposób.

Imprezie towarzyszyła wystawa poświęcona Janowi Pawłowi II i Matce Teresie, którzy dzięki swojej działalności są postrzegani, jako wielcy przyjaciele osób chorych i niepełnosprawnych.


 
(LS(lca.pl))
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Mmieli rację. Hałas przekracza normy

A mi cisza dzwoni w uszach… Dlaczego? Bo mieszkając przy jednej z głównych ulic, kilka lat temu postanowiłem powalczyć z… hałasem. Jak? (1) Wspólnota mieszkaniowa ociepliła budynek styropianem o grubości 15 cm. A nie styropianem typu STANDARD o grubości zaledwie 10 cm. Te 5 cm zrobiło kolosalną różnicę. (2) Wnętrze mieszkania zostało… ocieplone styropianem o grubości 0,7 cm. (3) Okna zostały wymienione z 2-szybowych na 3-szybowe. (4) Drzwi wejściowe do mieszkania zostały wymienione na drzwi o zwiększonej odporności akustycznej. Dzięki tym kilku zabiegom HAŁAS nie dociera do wnętrza mieszkania. JEST CICHO. Ba! Dzięki ociepleniu budynku od zewnątrz oraz od wewnątrz, w mieszkaniu panuje względnie stała temperatura, tj. od 19 stopni do 25 stopni. Innymi słowy, mam oprócz ciszy także mini klimatyzację. I to za darmo... A co do artykułu, to warto wiedzieć, że DOPUSZCZALNY hałas dla zabudowy jednorodzinnej wynosi: w dzień 61 decybeli, a w nocy 56 decybeli. A zatem przekroczenie NORMY o 1 czy 2 decybele to pikuś… Poza tym, poza Karlińskiego, pomiary wykazały przekroczenie NORMY hałasu także na ulicach Gumińskiego oraz Okrężnej. A zatem ten, kto chce się w tym rejonie budować, robi to na własną odpowiedzialność. 🤠🤠🤠

Cisza dzwoni

13:19, 2026-06-26

Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy

Gdzie są ci wszyscy "mondrale" z konfederacji itp, którzy kwestionują ocieplenie klimatu?

.....

13:08, 2026-06-26

Świadectwa odebrane, wakacje rozpoczęte

Dlaczego portal pokazuje dane wrażliwe uczniów(foty dyplomów)

Taki jakis

13:02, 2026-06-26

Jest przetarg na remont ulicy Górniczej w Legnicy

Przydałoby się zrobić Spokojną...

dentysta

13:01, 2026-06-26

0%