Trenują od września ubiegłego roku. Przyjęły nazwę „Miedzianki” od nazwy drużyny, którą będą zagrzewać do boju. „Miedzianki” to grupa cheerleaderek naszych piłkarzy!

- Uczymy dziewczynki tańca z elementami gimnastyki i akrobatyki – mówi Agata Śmierzyńska, instruktorka MCK. - Głównie jednak chodzi nam o ich rozwój. Stawiamy na poczucie rytmu, a z biegiem czasu chcemy żeby ich ciała były coraz bardziej wysportowane, co da im możliwość wykonywania coraz trudniejszych elementów.
Od września ubiegłego roku dziewczęta przygotowywały się do swojego „boiskowego” debiutu. Po raz pierwszy zatańczyły podczas meczu Miedź Legnica – Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Ich występ wywołał zachwyt kibiców, a naszym piłkarzom najwyraźniej pomógł, bo mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny.
Kiedy rozpoczął się nabór do grupy cheerleaderek, instruktorzy zadecydowali, że znajdą się w niej dziewczynki, które nigdy nie trenowały gimnastyki artystycznej i akrobatyki. Wszystkie uczą się od początku każdego elementu. Po kilku miesiącach treningów potrafią wykonać najprostsze elementy gimnastyki połączonej z tańcem i akrobatyką, które zaprezentowały podczas pierwszego wystepu.
- Te elementy to gwiazda i mostek – mówi Lech Wołczyk, trener dziewczynek. - Myślę, że z biegiem czasu nauczą się szpagatu, piruetów i kilku innych elementów układów cheerleaderek, ciągle nad tym pracujemy. Pracujemy też nad tym żeby dziewczynki oswoiły się z występami przed liczną publicznością, które na pewno wpływają na psychikę młodych dziewcząt.
„Miedzianki” trenują w Młodzieżowym Centrum Kultury. Treningi odbywają się kilka razy w tygodniu. Ich kolejny występ będzie można zobaczyć na boisku w czerwcu.[FOTORELACJA]6233[/FOTORELACJA]

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gdzie w Legnicy działają kurtyny wodne?
Kupaj powinien przenieść DNI LEGNICYw takie upały ludzie udaru dostaną , mało kto normalny się wybiera do parku a reszta to sie pospija , szykujcie SOR
julka
19:18, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
A dlaczego nie Leszka flaszki Glodzia. Generała biskupa i opoja.
.....
18:31, 2026-06-26
Upał! Skrócony czas pracy Urzędu Miasta Legnicy
Powinien być zakaz pracy w ekstremalnych upałach
Moim zdaniem
18:30, 2026-06-26
„Gryf” patronem VII LO? Decyzja przed radnymi
"Gryf" czyli pisowiec i nacjonalista. Do tego na drugim miejscu antysemita Dmowski. Co się dzieje w tej szkole? Ksiądz proboszcz kazał wszystkim tak głosować?
Alfons
17:48, 2026-06-26