Na boisku sportowym w Grzybianach odbyło się tegoroczne święto plonów gminy Kunice. Piękna pogoda i atrakcyjny program sprawiły, że na imprezie gościło prawie trzy tysiące mieszkańców.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"8732"}
Kiedy już część oficjalna się zakończyła i wszyscy zasiedl za stołami, rozpoczęło się wielkie świętowanie. Na scenie wystąpiły między innymi dzieci ze szkoły w Bieniowicach, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Legnicy, Kapela Kunice i Beny Band.
Strażacy z OSP Kunice przygotowali pyszny bigos i kiełbaski z grilla, gospodynie z poszczególnych wsi częstowały specjałami przygotowanymi specjalnie na tę okoliczność. Stoły uginały się od jedzenia i na pewno nikt nie wyszedł głodny.
Do dyspozycji najmłodszych były dmuchańce, kule i wiele innych atrakcji. W konkursach maluchy walczyły o atrakcyjne nagrody. Wspaniała pogoda pozwoliła na długie i radosne świętowanie, które zakończyło się zabawą ludową.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu lca.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Szokujące zarzuty wobec WPEC. Zapłacą Legniczanie?
Jeszcze drożej? My już płacimy 10 zł za metr ogrzewania, chcecie nas wykończyć? Mamy podwójnie naliczane ciepło bo przerobiono źle instalacje kiedy podłączano pod WPEC bo kiedyś był te domy ogrzewała własna kotłownia. Za ZGM dzielono licznik na pół a kiedy nam sprzedano mieszkania to WPEC nie dzieli już na pół wskazań licznika ponieważ mamy podwójne nabicia licznika tylko płacimy co wskazuje licznik.
wystraszony
06:15, 2026-06-26
Uwaga! Groźny żar idzie na Legnicę
Panie prezydencie niech się pan za to weźmie. Upały, w dzień mamy pozamykane okna a w nocy nie możemy wywietrzyć bo oczyszczalnia ścieków zamiast swoje gazy spalać to puszcza na miasto w nocy. Smród, ból głowy i tak jest od lat. Co roku interwencje i co roku tak samo a w 1997 sam interweniowałem w spółce i długo był spokój a teraz od lat to samo.
mieszkaniec
06:00, 2026-06-26
Do Karpacza znów pojedzie zabytkowy skład
Ahoj mnie Jelenia Góra obchodzi, co? Legnicę KURV/EN MACHEN, RAUS!
*%#)!&
23:48, 2026-06-25
Mmieli rację. Hałas przekracza normy
Żądam aby dokonać pomiaru hałasu na Al. Rzeczypospolitej i ilości spalin a nie na jakiejś tam ul Karlińskiego bo coś tu śmierdzi w tej sprawie ale na pewno nie spaliny tylko jakieś układy polityczne .
Sulik
19:01, 2026-06-25